تاریخ ارسال : ۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
باوجود زیان روزانه 50 میلیون تومان

چرا تکلیف مجتمع تجاری امیرکبیر و هایپر مارکت بلوار فاطمیه مشخص نشده است

کاشان نیوز-امضا محفوظ: وام‌های کلان شهرداری سابق در عرض حدوداً ۲۰ ماه گذشته سه برابر شده است ولی تاکنون اقدامی برای مستهلک نمودن آن انجام‌نشده است!
به نقل از یک منبع موثق که از زبان سه نفر از اعضاء شورا شنیده است، شهردار کاشان قصد دارد دارایی‌های شهرداری را تا میزان بدهی‌اش با بانک شهر تهاتر نماید.
یکی از این بدهی‌ها وامی است که اصل آن در زمان دریافت مبلغی حدود ۲۴ میلیارد تومان بوده که در زمان ناظم رضوی از بانک شهر دریافت شده است یعنی نزدیک ۲۰ ماه قبل.
علت اخذ وام برای ساخت و تکمیل ساختمان مجتمع تجاری امیرکبیر واقع در چهارراه سلمان خیابان امیرکبیر و بنای ساختمان هایپر مارکت میدانگاه آقا در بلوار فاطمیه (پشت مشهد) بوده که فعلاً نیمه‌کاره است.
این هایپر مارکت در خیابانی احداث‌شده است در حدفاصل خیابان امام و خیابان آیت‌الله یثربی در وسط بافت تاریخی که قبلاً به نام بلوار شهیدان زاهدی نامیده می‌شد اما ناگهان نام بلوار فاطمیه را به خود گرفت! خیابانی که باوجود تازه تأسیس بودن هیچ‌یک از تأسیسات موردنیاز شهری اعم از کانال‌های فاضلاب‌رو، گاز، برق و آب شهری در آن دیده نشده است!
شهرداری کاشان هم‌اکنون ماهانه یک و نیم میلیارد تومان خسارت تأخیر این وام بدهکار می‌شود، اما اطلاعی در دست نیست که آیا مبالغی از این وام پرداخت هم می‌شود یا خیر! یعنی روزانه این نهاد ۵۰ میلیون تومان ضرر بابت تأخیر در تسویه این وام به بدهی‌اش اضافه می‌شود، وامی که تمام فشار و سنگینی‌اش بر دوش مردم کاشان نهاده می‌شود.
گفته می‌شود بابت این وام کل بدهی به بانک شهر به ۷۴ میلیارد تومان رسیده است که در حال حاضر خسارتی بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان به شهر واردشده است.
سؤال مهم این است که چرا تاکنون این پروژه تکمیل یا تعیین تکلیف نشده است؟
کاش شهرداری از مناسبت روز ۱۴ تیر که روز شهرداری نام‌گرفته است استفاده کرده و گزارشی از عملکرد خود و شرایط دوره قبل به شهروندان ارائه می‌کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71569
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: