تاریخ ارسال : ۲۶ آبان ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) ساعت : ۹:۲۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها:

چرا سیستم کنترل آب‌های زیرزمینی برای کاشان، آران و بیدگل، اردستان، نائین و… وجود ندارد

کاشان نیوز: کشاورزان بسیار گله‌مندند که چرا این سیستم کنترل آب‌های زیرزمینی برای شهرهای همجوار نطنز و بادرود مانند کاشان، آران و بیدگل، اردستان، نائین و… وجود ندارد و اگر قانونی هست باید برای همه یکسان عمل شود.

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها: شهر بادرود از توابع شهرستان نطنز به دلیل همجواری با امامزاده “آقاعلی عباس” سالانه بیش از ۴ میلیون گردشگر دارد ، اداره آب منطقه استان به دلیل کم آبی مجوز حفر چاه‌هایی برای تامین آب شرب این شهرستان را داد و بخشی از هزینه‌ها را خود اداره کل آبفای استان تقبل کرد و تاکنون خوشبختانه برای مصرف آب شرب مشکلی وجود ندارد، اما در بخش کشاورزی این شهرستان مشکلات فراوانی دارد. روستاهای دارای کشاورزی برای استخراج آب از چاه‌ها کنترل می‌شوند.

شهر بادرود یکی از قطب‌های فعال کشاورزی در شمال اصفهان است که متاسفانه به چاه‌های این منطقه کنتور نصب کرده‌اند و به طور مثال اگر در منطقه‌ای ۲۰ ساعت نیاز به برداشت آب است به ۱۳ ساعت کاهش یافته و کشاورزان اجازه برداشت بیشتر از این آب را ندارند و البته این برنامه کنترل برداشت آب در آینده خوب است ولی در حال حاضر کشاورزی منطقه را با مشکل روبرو کرد‌ه است.

میرزاییان تصریح کرد: نطنز با دارا بودن کارخانه‌ها و کارگاه‌های ذوب آهن قطب صنعتی منطقه و شهرستان بادرود با کشت محصولاتی مانند گندم، صیفی‌جات و باغات انار به عنوان قطب کشاورزی این منطقه معرفی می‌شود و با نصب کنتور به چاه‌های باعث افت کشاورزی می شود. کشاورزان بسیار گله‌مندند که چرا این سیستم کنترل آب‌های زیرزمینی برای شهرهای همجوار مانند کاشان، آران و بیدگل، اردستان، نائین و… وجود ندارد و اگر قانونی هست باید برای همه یکسان عمل شود.

منبع: ایلنا

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72580
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: