تاریخ ارسال : ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱:۴۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
نخستین اقدام عملی برای حفاظت از آب در کاشان؛

چمن‌‌کاری از باغ فین حذف می‌شود

آب اتلافکاشان نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان، از آغاز اقدام عملی حذف چمن از محوطه باغ فین به‌دلیل کاهش آب کاشان و لزوم تغییر الگوی کشت خبر داد.

محسن جاوری با انتشار عکسی در اینستاگرام خود از یکی از خیابان‌های کاشان که در آن فواره‌ها آب را به بیرون از محوطه چمن و به آسفالت خیابان هدایت می‌کند نوشت: در حالی‌که تغییرات اقلیمی روز به روز ما را به قهقرا می‌برد، با آب این سرمایه ملی این‌گونه برخورد می‌کنیم و آن‌را به هدر می‌دهیم.

جاوری با ایراز تاسف از بی‌توجهی به این خطر بزرگ زیست‌محیطی و غفلت از خطرات آن هشدار داد: تهدید بزرگ پیش‌رو هستیمان را به باد خواهد داد. اجداد ما در دوران گذشته علاوه بر احترام آب برای حفاظت از منابع آبی بسیار به‌دقت عمل می‌کرده‌اند.

ریس اداره میراث فرهنگی کاشان با تاکید بر این‌که سیاست‌گذاری جامع برای حفاظت از این عنصر حیاتی لازم است اما قبل از آن باید جلوی اتلاف آب را با اصلاح سیستم آبیاری و حذف چمن‌کاری تا حد ممکن و حڌف کشاورزی در مناطق خشک و دادن یارانه به کشاورزان گرفت، اعلام کرد: در یک اقدام عملی ما حذف چمن از باغ فین را آغاز کرده‌ایم به‌خصوص که فاقد اصالت در این باغ تاریخی نیز هست.

دولت برای خرید کولر گازی به مردم وام بدهد
جاوری در پاسخ به نظر یک کاربر که عدم مدیریت صحیح منابع آب را معضل اصلی عنوان کرده بود و با بیان‌این‌که هر کولر به‌طور میانگین ۲۰۰لیتر در روز آب هدر می‌دهد، پیشنهاد کرد: دولت در یک  راه‌حل ساده این مشکل به مردم برای جایگزینی کولر گازی با کولر آبی به مردم وام بدهد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=59162
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: