تاریخ ارسال : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت : ۳:۲۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

چهارمین مجموعه‌ شعر ابوالقاسم تقوایی منتشر شد

چهارمین مجموعه‌ شعر ابوالقاسم تقوایی منتشر شد
 «افلاطونی که هندسه نمی‌دانست» در نمایش‌گاه کتاب تهران

روزنامه کاشان: مجموعهٔ شعر تازه‌ «ابوالقاسم تقوایی»، شاعر جوان کاشانی با عنوان «افلاطونی که هندسه نمی‌دانست» هم‌زمان با نمایش‌گاه کتاب تهران منتشر شد.
به گزارش روزنامه کاشان، چهارمین مجموعه شعر «تقوایی»، بر اساس زبان و ماهیت در سه‌ بخش یا دفتر با نام‌های «افلاطونی که هندسه نمی‌دانست»، «روایت‌ها» و «برای بعد‌ها» دسته‌بندی شده‌اند.
شعرهای هر سه دفتر نگاه یکسانی دارند. اما می‌توان گفت دفتر اول شامل اشعاری است که نگاه شخصی و اجتماعی شاعر در آن‌ها نمود بیشتری دارد. بر دفتر دوم چنان‌که از اسمش برمی‌آید، نگاهی روایی حاکم است و در «برای بعد‌ها» یا دفتر سوم مجموعه نیز شعرهای کوتاه او را می‌خوانیم.
این کتاب را انتشارات «بوتیمار» در بیست و پنجمین نمایش‌گاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه کرده و علاقه‌مندان می‌توانند برای مراجعه به غرفه این انتشارات به راهروی ۱۴ غربی شبستان، غرفه شمارۀ ۳۴ مراجعه کنند.
 «افلاطونی که هندسه نمی‌دانست» چهارمین مجموعه شعر ابوالقاسم تقوایی پس از «کبریت اوستایی» (دعوت، ۸۷)، «کشیدن گاری شاهانه» (فرهنگ ایلیا، ۸۸) و مجموعه شعر طنز «شعرهای گاوی» (۸۸، مؤلف) است.
یکی از شعرهای کوتاه این مجموعه را با هم می‌خوانیم: «کلاغ/ لبهٔ حوض نشست/ با اضطراب به من نگاه کرد/ آب‌نخورده پرید/ هفده سال است/ اضطراب کلاغ‌ام.»
این شاعر ۳۷ ساله مدتی است که سایتی را با همین نام مجموعه جدیدش و به آدرس www. taghvaie. com راه‌اندازی کرده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=4871
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: