تاریخ ارسال : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۹:۱۱ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
کاشان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد

چهارمین پایتخت کتاب با حضور محمد معتمدی به روایت تصویر

کاشان نیوز: اختتامیه چهارمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران عصر سه‌شنبه هشتم اسفند با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جواد معاون فرهنگی وزیر ارشاد و مدیران فرهنگی کشور و جمعی از مدیران و شهروندان کاشانی در تالار وحدت برگزار و شهر کاشان به‌عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران انتخاب شد.

در این مراسم محمد معتمدی خواننده خوش صدا و خوش قریحه کاشانی نیز به هنرنمایی پرداخت.

لازم به ذکر است پایتخت کتاب ایران عنوان طرحی در ایران است برای انتخاب سالانه پایتخت کتاب در ایران که هرسال شهری به‌عنوان پایتخت کتاب ایران بر مبنای آن انتخاب می‌شود.

پایتخت کتاب که از «پایتخت جهانی کتاب» الگوبرداری شده است در اولین سال اهواز، در سال دوم، نیشابور و در سال سوم بوشهر توانست این عنوان را از آن خود کند.

سازمان یونسکو هر سال یک شهر را با کمک سه مرکز بین‌المللی کتاب انجمن ناشران بین‌المللی کتاب، اتحادیه بین‌المللی فروشندگان کتاب و اتحادیه بین‌المللی انجمن کتابخانه‌ها به عنوان پایتخت کتاب تعیین می‌کند.

تهران یک بار در سال ۲۰۰۶ و بار دیگر در سال ۲۰۱۱ برای کسب عنوان «پایتخت کتاب جهان» تقاضا داده‌است که هر دو تقاضا رد شده‌است. گفته می‌شود که نیشابور با پشتوانه تجربه‌ای که در پایتختی کتاب ایران کسب کرده است، برای کسب عنوان پایتخت جهانی کتاب اقدام کرده است.

و اینک کاشان به‌عنوان چهارمین پایتخت کتاب به روایت تصویر:

عکس: از مهدی عرشی

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70169
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: