کاشان نیوز: در پنجاه و نهمین جشنواره منطقهای سینمای جوان، کاشانیها چهار جایزه و دو نامزدی در بخش فیلم و فیلمنامه کسب کردند. علی شاهیده به خاطر مجموعه آثار خود در معرفی کاشان جایزه بخش ویژه، فیلم داستانی «زنبوردار» از «محمد طالبی» دیپلم افتخار بخش ویژه هیئت داوران، تندیش جشنواره و اولویت حمایت از تولید به فیلمنامه «گلولهای که به هدف نخورد» از جعفر بزمیان، لوح تقدیر فیلمنامه «مکان» به «محمدرضا امینآبادی، امیرحسین شاکری فینی» و نامزدی انیمیشن «پالیزار» ساخته «امیرحسین رحیمزاده» در بخش بهترین پویانمایی و «چهل و یک» علی خوشدلی در بخش بهترین مستند سهم کاشان از جشنواره پنجاه و نهم بود.
آیین اختتامیه پنجاه و نهمین جشنواره منطقهای سینمای جوان کاشان شامگاه دوشنبه هفتم اسفندماه با حضور جمعی از مسئولین، مدیران و هنرمندان در تالار آزادی دانشگاه کاشان همراه با جشن سیسالگی انجمن سینمای جوان کاشان با تقدیر از رضا بهمنی بخاطر تلاش سی ساله در انجمن سینمای جوان کاشان برگزار شد.
بر اساس این گزارش اسامی نفرات برتر در بخشهای فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس به شرح زیر است:
در بخش پژوهش فیلم مستند از میان چهار کاندید:
«محمدعلی هاشمپور» برای فیلم «بیستوشش» از بابل
«علیرضا دهقان و راحیل صحرایی» برای فیلم «بیگدار» از تهران
«فرشاد احمدی دستگردی» برای فیلم «رود نامه خوانی» از اصفهان
«محمدهادی اسفندیاری» برای فیلم «بایداق» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «علیرضا دهقان و راحیل صحرایی» برای فیلم «بیگدار» از تهران اهدا شد.
در بخش فیلمنامه از میان ۶ کاندید:
«آرمین ایثاریان» برای فیلم «شکارچی نهنگ» از تهران
«علی عسگری و فرنوش صمدی» برای فیلم «نگاه» از تهران
«عاطفه محرابی» برای فیلم «#ساعت_چهار» از تهران
«ابوالفضل کاهانی» برای فیلم «بین ما» از اصفهان
«فردین انصاری نژاد» برای فیلم «نرمش» از اصفهان
«حامد اصلانی» برای فیلم «دریازدگی» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «ابوالفضل کاهانی» برای فیلم «بین ما» از اصفهان تعلق گرفت.
در بخش تصویربرداری از میان ۴ کاندید:
«هاشم مرادی» برای فیلم «از حَسَکه با عشق» از تهران
«حسن ناحی» برای فیلم «تالسا» از تهران
«علی حسین زاده» برای فیلم «چتر خاکستری» از اصفهان
«ایمان صالحی» برای فیلم «مرد و مرگ» از اصفهان
«احسان کفاش» برای فیلم «اتیکت» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «ایمان صالحی» برای فیلم تجربی «مرد و مرگ» از اصفهان اهدا شد.
در بخش تدوین از میان ۵ کاندید:
«یلدا جبلی» برای فیلم «نگاه» از تهران
«سروش محمد زاده» برای فیلم «#ساعت_چهار» از تهران
«حسن کوچکی» برای فیلم «نرمش» از اصفهان
«سید مهدی حسینی» برای فیلم «ارباب» از تهران
«رضا پیلگاه» برای فیلم «تنیدن در تن» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «سروش محمد زاده» برای فیلم «#ساعت _ چهار» از تهران اهدا شد.
در بخش صدا از میان ۵ کاندید:
«علی کاظمی» برای صدابرداری فیلم «وحشی» از اصفهان
«محمود خرسند» برای صداگذاری فیلم «#ساعت_چهار» از تهران
«آرش قاسمی» برای صداگذاری فیلم «درخت زیتون سعد» از تهران
«احسان افشاریان» برای صداگذاری فیلم «از حَسَکه با عشق» از تهران
«حسن شبانکاره» برای صداگذاری فیلم «تنیدن در تن» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشترکاً به «علی کاظمی» برای صدابرداری فیلم «وحشی» از اصفهان و «محمود خرسند» برای صداگذاری فیلم «#ساعت_چهار» از تهران اهدا شد.
در بخش بهترین فیلم پویانمایی از میان ۵ کاندید:
«علی عزیزی» برای فیلم «پروانگی» از تهران
«سپیده اقبالی» برای فیلم «سبز و صورتی» از تهران
«داریوش اسکویی» برای فیلم «باربر» از تهران
«امیرحسین رحیم زاده» برای فیلم «پالیزار» از کاشان
تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «علی عزیزی» برای فیلم «پروانگی» از تهران اهدا شد.
در بخش بهترین فیلم مستند از میان ۵ کاندید:
«رضا غلامی مطلق» برای فیلم «قارشلق» از بجنورد
«علی خوشدلی» برای فیلم «چهلویک» از کاشان
«محمدرضا حافظی» برای فیلم «راه بی عبور» از خرمآباد
«سعید شاهحسینی» برای فیلم «حلبیساز» از اراک
«علیرضا دهقان» برای فیلم «بیگدار» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ ریال به «محمدرضا حافظی» برای فیلم «راه بی عبور» از خرمآباد اهدا شد.
در بخش بهترین فیلم با نگاه تجربی از میان ۳ کاندید:
«علی گردان» برای فیلم «هجوم» از تهران
«بهنام عافیت» برای فیلم «خوابگرد» از تهران
«رضا پیلگاه» برای فیلم «تنیدن در تن» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «رضا پیلگاه» برای فیلم «تنیدن در تن» از تهران اختصاص یافت.
بهترین فیلم بخش ویژه
علی شاهیده به خاطر مجموعه آثار با موضوع تاریخ و فرهنگ شهر کاشان تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را از آن خود کرد.
در بخش بهترین فیلم داستانی از میان ۵ کاندید:
«مرتضی خانجانی» برای فیلم «بین ما» از اصفهان
«فرنوش صمدی» برای فیلم «نگاه» از تهران
«شاهین علیخانپور» برای فیلم «نرمش» از اصفهان
«حامد اصلانی» برای فیلم «دریازدگی» از تهران
«عاطفه محرابی» برای فیلم «#ساعت _ چهار» از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «شاهین علیخانپور» برای فیلم «نرمش» از اصفهان اهدا شد.
در بخش تقدیر ویژه هیئتداوران
لوح تقدیر و مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان جایزه ویژه هیئتداوران به «سیاوش فرهادی» برای فیلم «دومان» از بجنورد اهدا شد.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «شهره موسوی» برای بازی در فیلم «وحشی» از اصفهان اهدا شد.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «حامد سرامانی و سارا موسوی» برای طراحی صحنه فیلم «بازگشت از نیمهراه» از گرگان اهدا شد.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «محمد طالبی» برای فیلم داستانی «زنبوردار» از کاشان اهدا شد.
جایزه بزرگ جشنواره از میان ۶ کاندید:
«آرمین ایثاریان» برای فیلم «شکارچی نهنگ» از تهران
«شاهین علیخانپور» برای فیلم «نرمش» از اصفهان
«مرتضی خانجانی» برای فیلم «بین ما» از اصفهان
«حامد اصلانی و امیر آرین» برای فیلم «دریازدگی» از تهران
«عاطفه محرابی» برای فیلم «#ساعت_چهار» از تهران
«پوریا حیدری اوره» برای فیلم «نگاه» از تهران
«مرتضی خانجانی» برای فیلم «بین ما» از اصفهان تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را از آن خود کرد.
بخش فیلمنامه
لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «امید رشیدی نسب و بهزاد علوی» برای فیلمنامه «بار هستی» از خرمآباد اهدا شد.
لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به «عباس محمدی گیلوائی» برای فیلمنامه «در حمام نمره» از تهران تعلق گرفت.
لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان نفر سوم به «محمدرضا امینآبادی، امیرحسین شاکری فینی» برای فیلمنامه «مکان» از کاشان اختصاص پیدا کرد.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان نفر دوم به «نسیم سیفی پور، نسیم محمدی فارسانی، مجید شیدا» برای فیلمنامه «نارین» از تهران اهدا شد.
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان نفر اول به «علی شیرخانی» برای فیلمنامه «بهمن کوتاه» از تهران تعلق گرفت.
تندیس جشنواره، مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی بهعنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی به «بابک نبی زاده» برای فیلمنامه «زیباترین سرباز زمین» از تهران اهدا شد.
تندیس جشنواره، مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی و اولویت حمایت از تولید اثر به مبلغ ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان بهترین فیلمنامه بخش ویژه به «جعفر بزمیان» برای فیلمنامه «گلولهای که به هدف نخورد» از کاشان تعلق گرفت.
بخش عکس
لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به امین دهقان برای عکس «کویر مرنجاب» از اصفهان اهدا شد.
لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان بهترین استعداد جوان به «محمدامین فنایی» برای عکس «نگاه» از اراک اهدا شد.
لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان عکس سوم به «آرمین امیریان» برای عکس «مشروط» از اصفهان تعلق یافت.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان عکس دوم به «مجید حجتی» برای عکس «سفرههای طلایی» از اصفهان اختصاص پیدا کرد.
تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان عکس اول به «حسین قربانی مهرزاد» برای عکس «خرس و پرنده» از تهران تعلق گرفت.
لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بهعنوان عکس بخش ویژه به «محمدرضا دومیری گنجی» برای مجموعه عکس «گذری بر جاذبههای شهر کهن» از تهران اهدا شد.
هیئتداوران در بخش مجموعه، اثری را شایسته دریافت جایزه نیافت.
پنجاه و نهمین جشنواره منطقهای سینمای جوان در سه بخش مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس، از تاریخ ۴ تا ۷ اسفندماه سال جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران، شهرداری کاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر کاشان برگزار شد.
عکس از تینا کچویان و امینه مسعودی
جشنواره در بخش عکس بسیار نازل بود و عکسهای به شدت پایینی حضور داشتند.بخصوص عکسهای سفارشی از عکاسان کاشانی.در بخش جنبی هم که فاجعه بود.به خدا کاشان فقط یه مشت مسجد و گلدسته و باغ فین نیست.جالبترین قسمت جشنواره همین بخش جنبی عکس بود که مربوط به کاشان میشد.هر عکاس میتوانست با ۵ عکس در جشنواره شرکت کنه که از یک عکاس ۱۱ عکس در این بخش وجود داشت.حالا پیدا کنید پرتقال فروش را.