تاریخ ارسال : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۸:۴۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
سرپرست اوقاف کاشان گفت:

چون مکان تخریب‌شده فاقد ارزش تاریخی بود از میراث استعلام نکردیم

کاشان نیوز: پس از انتشار خبر تخریب شبانه محلی موسوم به قدمگاه در کاشان که گفته شده دارای ارزش و قدمت تاریخی بوده با مهدی حافظیان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفتگویی تلفنی انجام دادیم.
حافظیان با اظهار این مهم که این مکان توسط مهاجرین جنگ در سال‌های اخیر ساخته‌شده بود و به دلیل نزولات جوی و گذشت زمان تخریب‌شده بود گفت محلی که گفته می‌شود دارای ارزش تاریخی است دست‌نخورده و سالم است و شهرداری به درخواست اوقاف فقط اقدام به تسطیح بقایای تخریب‌شده ساختمان‌های ویران‌شده اطراف بقعه کرده است.
وی تصریح کرد که این مکان محل تجمع تعدادی معتاد شده بود و اهالی محل مکرراً با شکایت از تجمع آنها و وجود عقرب و حیوانات موذی در این مکان درخواست سروسامان دادن به این محل را داشتند که البته با این اقدام حریمی هم برای بقعه که میگویند تاریخی است ایجادشده است.
سرپرست اداره اوقاف کاشان گفت تخریب اینجا قبلاً دستور دادستان را داشته است و چون ارزش تاریخی نداشت از میراث استعلامی به عمل نیاوردیم.
این در حالی است که یک مقام آگاه در میراث به کاشان نیوز گفت قسمتی که تخریب‌شده است متعلق به دوره قاجار و قسمتی از بقعه که البته مصون از خسارت نمانده و هنوز باقی‌ است متعلق به دوره ایلخانیان است.
وی که نخواست نامش فاش شود گفت دو سال قبل به‌اتفاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بازدیدی از محل داشتیم تا این مکان که دارای قدمت و سلامت قابل قبولی بود به‌عنوان اداره ارشاد کاشان مورداستفاده قرار گیرد.
بااین‌همه مهم‌ترین سؤال بدون پاسخ باقی‌مانده است که چرا این اقدام در شب صورت گرفته است؟!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70917
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: