تاریخ ارسال : ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۲:۴۱ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
پس از نزدیک دو دهه وقفه؛

کارگاه نمایش‌‌ «رها» دوباره احیا می‌شود

کاشان نیوز: یکی از معضلات تئا‌تر کاشان کمبود فضاهای اجرایی است که لزوم ورود افراد و ارگان‌ها در این عرصه را ضروری می‌کند. هر چقدر این فضا‌ها بیشتر باشد، رشد و پویایی هنر تئا‌تر نیز بیش از پیش خواهد بود. با توجه به این امر مهم چندی است که «علی شریعت‌زاده» پیش‌کسوت تئا‌تر کاشان و از خیرین هنری در اقدامی تحسین‌برانگیز به احیای نام کارگاه نمایش «ر‌ها» در محل خانه تئا‌تر کاشان پرداخته است.

به گزارش خانه تئاتر کاشان، وی با فراهم‌کردن شرایط مالی، بازسازی یکی از اتاق‌های خانه تئا‌تر برای برپایی کارگاه اجرای نمایش و پیگیری‌های مستمر قدمی را برای افزایش فضای اجرایی در سطح کاشان برداشته است.

شریعت‌زاده که خود از کارگردانان خوب کاشان است در این باره گفت: سال‌ها پیش مرحوم محمود فروزان‌نیا همراه با آقای اصغر وطنخواه اقدام به برپایی مکانی برای تمرین و اجرا نمایش‌هایی با پرسوناژ کم نمودند که متاسفانه پس از فوت آقای فروزان‌نیا آن کارگاه بنا به دلایلی بسته شد و سال‌ها جای خالی آن در کاشان محسوس بود.

وی افزود: همواره دوست داشتم شرایطی به‌وجود بیاید تا این کارگاه با‌‌ همان حال و هوای خودش دوباره در عرصه تئا‌تر کاشان جولان دهد تا این‌که فضای جدید خانه تئا‌تر مرا بر این داشت تا آن آرزوی دیرینه را محقق کنم. به شورای مدیریتی خانه تئا‌تر کاشان پیشنهاد دادم و با استقبال آن‌ها و کمک و مساعدت «مرتضی جهانی‌نژاد» شروع به ساخت و تجهیز آن کردم.

کارگردان با سابقه تئاتر کاشان تصریح کرد: هر بار که به این فضا می‌نگرم، احساس خوبی به من دست می‌دهد و امیدوارم که خیرین فرهنگی و هنری بیشتری در سطح شهر برای اعتلا و رشد هنر این مرز و بوم پیش‌قدم شوند و ما شاهد احداث فضاهای بیشتر و بزرگ‌تری در حوزه تئا‌تر باشیم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=64153
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: