تاریخ ارسال : ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۹:۲۳ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس اداره کار کاشان ضمن تشریح بسته سياستي اشتغال:

کارگروه اشتغال استان و شهرستان کاشان، متقاضیان بیش از ۶٠میلیارد تومان را به بانک معرفی‌ کرده

کاشان نیوز: عصر دیروز، دوشنبه ٢٢ مرداد مهندس رمضانی با حضور در میان اصحاب رسانه و فرهنگ در سالن اجتماعات داره فرهنگ و ارشاد کاشان در راستای تبیین سیاست‌ها و بسته اشتغال دولت در سال جاری به گفتگو پرداختند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان اظهار داشت کلیت بسته سیاستی را می‌توان به دو بخش پرداخت تسهیلات و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خلاصه نمود
١-تسهیلات اشتغال
١-الف-تسهیلات اشتغال فراگیر
ا-الف-١-تسهیلات سرمایه ثابت
١-الف-٢-تسهیلات سرمایه گردش
تسهیلات اشتغال طرح فراگیر در قالب سرمایه ثابت جهت تهیه ابزارآلات و ماشین‌آلات تولیدی و تجهیز واحدها و کارگاه‌های اقتصادی است که با نرخ ١٨درصد از سوی بانک‌های عامل پس از ثبت‌نام در سامانه کارا از سوی متقاضیان حقیقی و حقوقی قابل پرداخت خواهد بود.
دبیر کارگروه اشتغال شهرستان کاشان، نداشتن چک برداشتی و معوقات بانکی را از شروط اساسی و اهلیت مالی بانکی متقاضیان دانسته و اظهار داشت هر کارفرما باید از مجوز فعالیت اقتصادی برخوردار بوده و تعهد اشتغال یابد داشته باشد.
رمضانی مدت بازپرداخت این دسته تسهیلات را سه‌ساله عنوان نموده و اظهار داشت تاکنون بالغ بر ۶٠میلیارد تومان از این دسته تسهیلات پس از تصویب کمیته فنی کارگروه اشتغال شهرستان و استان به سیستم بانکی معرفی‌شده است که امیدواریم با تدابیر انجام‌شده و همراهی و تعامل سیستم بانکی شاهد جذب حداکثری ایشان به‌منظور ایجاد اشتغال بیش‌ازپیش در واحدهای اقتصادی باشیم رمضانی مدت تنفس این دسته تسهیلات را توسط بانک ۶ماه عنوان نمود. وی اظهار داشت تمام فعالیت‌های اقتصادی به‌جز فعالیت‌های فروش و توزیع می‌توانند از این دسته تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی اظهار داشت در صورت رعایت تعهد اشتغال و جذب فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی و حرکت در مسیر صادرات و فعالیت در مناطق محروم از مواردی است که دریافت‌کنندگان این دسته تسهیلات می‌توانند تا ۶در صد از تسهیلات را تحت عنوان یارانه پس از اتمام پرداخت اقساط وام، کارفرمایان مذکور بهره‌مند گردند.
١-الف-٢-تسهیلات سرمایه در گردش
کلیه واحدهای تولیدی شهرستان به‌منظور تأمین مالی جهت تهیه مواد اولیه خود می‌توانند از تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یک‌ساله با سود بانکی ١٨ درصد با مراجعه ب سامانه کارا از این دسته از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر بهره‌مند شوند.
٢-اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی
٢-الف- طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی
رمضانی اظهار داشت بر اساس این طرح فارغ‌التحصیل دانشگاهی با داشتن مدرک لیسانس و سن ٢۵ ک با احتساب خدمت سربازی ٢٧سال می‌شود می‌تواند در واحدهای اقتصادی که در سامانه کارورزی ثبت‌نام نموده‌اند به مدت ۶ماه قرار کارورزی منعقد بنمایند که در طول این مدت رابطه کاری میان ایشان برقرار نبوده و حقوق کارورز از جانب دولت به‌صورت ماهیانه ٣١٠هزار تومان ظرف شش ماه مذکور پرداخت‌شده و کارورز از جانب دولت بیمه مسئولیت مدنی می‌شود لذا هیچ‌گونه تعهدی از جانب کارفرما در خصوص قوانین کار و تأمین اجتماعی به عهده کارفرما نخواهد و پس از مدت ۶ماهه کارورزی در صورت تمایل طرفین و عقد قرار کاری کارفرما با شرط داشتن حداقل دو نیروی بیمه‌شده و حفظ ایشان و اضافه نموده فردی که دوره کارورزی را در همان کارگاه سپری نموده است به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه سهم ٢٣درصدی کارفرما معاف خواهد بود.
رمضانی در این خصوص هم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و هم واحدهای اقتصادی را به ثبت‌نام و مراجعه به سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی رهنمون نمود.
٢-ب-طرح مشوقات بیمه‌ای
وی افزود هر کارگاهی که دو کارگر بیمه‌شده داشته باشد می‌تواند با هماهنگی اداره کار و جذب فارغ‌التحصیلانی که در کاریابی‌های غیردولتی ثبت‌نام نموده‌اند به‌صورت مستقیم از معافیت حق بیمه سهم کارفرما ٢٣تا پایان سال جاری بهره‌مند گردد.
رمضانی اظهار داشت باهمت و جدیت بیش‌ازپیش دستگاه‌های اجرایی و سیستم بانکی و سازمان تأمین اجتماعی می‌توان گام‌های مهم و بزرگی را با اجرای صحیح و در عین به‌موقع این بسته سیاستی در راستای ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال خاصه جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی برداشت و از دستگاه‌های اجرایی و سیستم بانکی شهرستان به‌جز این مهم انتظاری نباید داشت.
مهندس رمضانی در پایان گفت: امید آنست که با تبیین و برنامه‌ریزی صحیح کارآفرینان به‌صورت مستمر امکان بهره‌مندی از تسهیلات مناسب به‌منظور ایجاد و یا حفظ اشتغال را با سود بانکی مناسب برخورد دار باشند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71856
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: