تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۰۷ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
استاندار اصفهان در کاشان؛

کاشان، شهری قدیمی با تمدنی عمیق و آثار فرهنگی و تاریخی ارزشمند

کاشان نیوز: امروز استاندار اصفهان در سفری یک روزه به کاشان آمد و اگر چه برخلاف عرف معمول نشست خبری ترتیب داده نشد اما در موارد متعددی قول پی‌گیری و حل مشکلات کاشان را داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استاندار اصفهان در جریان سفر یک‌روزه خود به شهرستان کاشان به مردم قول داد که برطرف کردن مشکلات منطقه ویژه اقتصادی و گمرک کاشان و همچنین معضل کمبود آب در این استان پیگیری شود.
«محسن مهر علیزاده» گفت: چند مشکل در جریان سفر به این شهرستان از سوی مردم عنوان شد که یکی از آن‌ها مسائل مرتبط با منطقه ویژه اقتصادی و محیط‌زیست است که باید پیگیری و برطرف شود.
وی افزود: گمرک صادراتی هم‌اکنون در کاشان فعال است اما راه‌اندازی گمرک واردات به‌عنوان مکمل صادرات، در راستای پشتیبانی از تولید و صنعت و تأمین مواد اولیه کارخانه‌های منطقه پیگیری خواهد شد.
استاندار اصفهان بیان کرد: کاشان در صنعت خودرو نوپاست اما صنعتگرانی با جرئت خطرپذیری بالا و درزمینهٔ فرش ماشینی و دستباف، نساجی، ماهی‌های تزئینی، گلاب، عرقیات گیاهی و تا حدودی معدن پیشینه ارزشمندی دارد که باوجود همه مشکلات و تحریم‌ها بر روی پای خود ایستادند.
وی با تأکید بر اینکه صنعت توسعه محور می‌تواند نجات‌دهنده بخش زیادی از مشکلات کاشان و منطقه باشد، اضافه کرد: کاشان متفاوت از سایر نقاط استان است و با برخورداری از ظرفیت‌های گوناگون می‌تواند برای جذب سرمایه‌گذاری بیشتر و حتی تأمین اشتغال نیروی کار سایر نقاط استان هم اقدام کند.
مهر علیزاده در ادامه به خبرنگار ایرنا گفت: آب مشکل ده‌ها ساله استان اصفهان است که امید می‌رود با جذب به هنگام اعتبارها در سال ۱۳۹۷، قولی که در این زمینه به مردم داده‌شده، عملی شود.
استاندار تشریح کرد: عزم دولت بر افزایش چند برابری بودجه‌های عمرانی بوده اما ۵۰ درصد آن را کنار گذشته که به‌عنوان یارانه در حوزه‌های مختلف اختصاص خواهد یافت تا مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در کارهای عمرانی از طریق مشارکت جلب شود.
استاندار اصفهان افزود: سازمان برنامه‌وبودجه جدول ۱۹ را در این زمینه طراحی کرده و به مجلس برده که امید می‌رود با تغییراتی اندک تصویب شود تا در کنار افزایش مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی کلان استان، مشکلاتی آبی نیز برطرف شود.
او در ادامه از کاشان به‌عنوان شهری قدیمی با تمدنی عمیق و آثار فرهنگی و تاریخی ارزشمند نام برد و بیان کرد: این منطقه درزمینه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری هم سرآمد است که امید می‌رود با برنامه‌ریزی‌های دقیق در این زمینه‌ها، حلقه فعالیت‌های توسعه محور در حوزه‌های مختلف تکمیل شود.
بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ در شهرستان کاشان است.

استاندار اصفهان امروز (چهارشنبه) در نخستین سفر خود به شهرستان کاشان پس از حضور در گلزار شهدا، با فعالان اقتصادی و کارآفرینان دیدار و در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد؛ محسن مهر علیزاده همچنین در جریان این سفر با آیت‌الله «محمد یثربی» دیدار کرد و در همایش کنگره خاندان غفاری در تاریخ هنر ایران نیز حضور یافت.

شهرستان کاشان با جمعیت ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69825
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: