تاریخ ارسال : ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ساعت : ۳:۰۷ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

«کاشانه مهر» جوشش زلال مهربانی برای توان‌یابان جسمی‌ـ‌حرکتی

«کاشانه مهر» جوشش زلال مهربانی برای توان‌یابان جسمی‌ـ‌حرکتی

روزنامه کاشان: موسسه نیکوکاری «کاشانه مهر» کاشان با هدف آموزش منجر به اشتغال توان‌یابان جسمی‌ـ‌حرکتی تاسیس، و طی ۳ سال گذشته، ضمن فراهم نمودن بسترهای لازم برای آموزش و اشتغال معلولین توان‌یاب، شادمانی و نشاط را برای آن‌ها و خانواده‌هایشان به ارمغان آورده است.
 «علی پهلوانی» مدیرعامل «کاشانه مهر» کاشان، در گفت‌وگو با تارنمای روزنامه کاشان، با اعلام این مطلب گفت: توسط خیرین کاشانی، ۳ قطعه زمین جمعا حدود ۶ هزار متر مربع، به موسسه اهدا شده که پروژه سایت مرکزی موسسه در هفت طبقه طراحی، و کار ساخت آن در قطعه زمین اول در شهرک «ناجی‌آباد» به متراژ ۳۶۶۰ مترمربع، از چندی پیش آغاز و تا کنون کار سقف طبقه سوم به پایان رسیده و کار در دیگر طبقات و قسمت‌ها در در حال انجام است.
 «پهلوانی» با اشاره به کاربری چند منظوره ساختمان سایت اصلی مجموعه افزود: طبقه زیر زمین۲- به تجهیزات تاسیساتی کل ساختمان اختصاص دارد و در طبقه زیرزمین۱- دو سالن پذیرایی چند منظوره برای برگزاری مراسم‌ جشن‌ عروسی، جشن تولد و دیگر مراسم برای رفع نیاز همکاران، و همچنین درآمدزایی برای اهداف موسسه در نظر گرفته شده، و در دیگر قسمت‌های آن نیز کلاس‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای معلولین، کاردرمانی، آزمایشگاه ژنتیک و کلاس‌های آموزشی و مشاوره برای جلوگیری از معلولیت، برای ذوج‌ها پیش و پس از ازدواج پیش‌بینی شده‌است.
 مدیر عامل موسسه، با اعلام اینکه «کاشانه مهر» یک موسسه مردم‌نهاد (NGO) می‌باشد که پس از ثبت رسمی در مجموعه سازمان‌های مردم‌نهاد وزارت کشور، از سازمان بهزیستی نیز پروانه بهره‌برداری اخذ نموده، افزود: تمام خدمات ارائه شده در این مرکز چه برای معلولین و چه برای ذوج‌های جوانی که برای آزمایش ژنتیک و مشاوره برای جلوگیری از معلولیت مراجعه می‌نمایند به صورت رایگان انجام می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه موسسه موفق شده است علاوه بر خدمات آموزشی منجر به اشتغال برای معلولین، شادابی و نشاط را برای معلولین و خانواده‌های آن‌ها به ارمغان بیاورد یاد‌آور شد، برای کلیه معلولین عضو موسسه سرویس رفت و آمد رایگان وجود دارد، اما برای تقویت‌ عزت‌نفس و ایجاد تحرک بیشتر برای بعضی از معلولین که از ویلچر و یا دیگر ابزارهای کمکی استفاده نمی‌کنند و معلولیت کمتری دارند، به خانواده‌هایشان توصیه شده کمک کنند معلول از وسایل نقلیه عمومی استفاده نموده یا مسیر خانه تا موسسه را پیاده طی کنند.
 موسسه نیکوکاری «کاشانه مهر» کاشان با هدف آموزش منجر به اشتغال برای معلولین جسمی‌-‌حرکتی، در سال ۱۳۸۷ به همت تنی چند از خیرین کاشانی تاسیس شده است. دفتر مرکزی و ساختمان آموزشی موقت آن، در خیابان محتشم، جنب مسجد «میرنشانه» قرار دارد، و پایگاه اینترنتی آن روی آدرس  :http://www.kashanehmehr.com در دسترس می‌باشد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=7457
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: