تاریخ ارسال : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

کاشان حدود ۶۰ کامیون اقلام ضروری به مناطق زلزله‌زده ارسال کرد

کاشان نیوز: درکنار حرکت‌های خودجوش مردمی در سراسر کشور برای حمایت از هموطنان زلزله زده کرمانشاه، کاشان نیز با پیروی از این قاعده انسانی اقدام به ارسال کمک‌های خود به این مناطق کرده است. در گفتگوی کوتاهی با مهندس مزروعی مدیریت مرکز کنترل حوادث فرمانداری ویژه کاشان آماری از فعالیت مردم کاشان در این مورد را پرسیدیم:

مدیریت بحران شهرستان کاشان برای هم‌وطنان زلزله‌زده کرمانشاه چه اقدامی کرده است؟
با توجه به اینکه همدردی با هم‌وطنان زلزله‌زده وظیفه انسانی همه است طی هماهنگی‌هایی از کاشان ۴۵ کامیون اعم از تریلر، کفی و بنز ده چرخ اقلام ضروری و مورد نیاز زلزله‌زدگان را با همکاری جمعیت هلال‌احمر کاشان تهیه ارسال کردیم.

این کمک‌ها همه دولتی بود؟
خیر، ۲۰ دستگاه اقلام ارسالی توسط هلال‌احمر و ۲۵ دستگاه شامل کمک‌های مردمی بود. البته از آنجایی که کمک‌هایی هم توسط اشخاص ارسال شده آمار کلی را فعلاً در اختیار نداریم و امیدواریم آمار دقیق را ظرف یک هفته آینده بتوانیم اعلام کنیم.

چه لوازم و اقلامی از کاشان ارسال شد؟
اقلام ارسالی عبارت بودند از چادر امدادی، والور، ست ظروف مانند قابلمه و مجموعه ظروف مورد نیاز اولیه زندگی، پتو، آب‌معدنی، نان خشک، پک دارویی کمک‌های اولیه کنسروهایی مانند لوبیا و تن ماهی، خشکبار، پوشک بچه، برنج، روغن، زیرانداز، نایلون برای روکش چادر، موکت، فرش و چادر مسافرتی.

رأساً شما اقدام کردید یا نهادهای دیگری هم در کاشان همراهی کردند؟
ما در جلساتی با اعضای شورای بحران، کامیون داران و ارگان‌های نظامی و انتظامی، کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی و هماهنگی تلفنی با کلیه شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی و آب‌معدنی این اقلام را آماده کردیم. البته مواردی هم بوده که جزو آمار ما نبوده و با توجه با اخبار و قرائنی که موجود است احتمال می‌دهیم که تعداد کامیون‌های ارسالی بالغ بر ۶۰ دستگاه باشد.

بر همین اساس من وظیفه‌دارم مراتب قدردانی و تشکر آقای دکتر مومنیان، معاون محترم استاندار و فرماندار کاشان را نسبت به همراهی و مساعدت کلیه اقشار، اصناف و خدمات مردمی و کمک‌های مردمی و دستگاه‌های دولتی و خصوصی و هلال‌احمر راهداری، حمل‌ونقل جاده‌ای و آب و فاضلاب، پادگان شهید حسن زاده سپاه، پادگان موشکی ارتش، اتحادیه کامیون داران، معدن داران و مردم مؤمن کاشان ابلاغ و اعلام نمایم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69281
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: