تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۴:۱۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در راستای میزبانی سوپرلیگ والیبال نوجوانان

کاشان میزبان بود، ولی کاشانی نبود

کاشان نیوز : هفته‌ی گذشته کاشان میزبان مسابقات سوپر لیگ والیبال نوجوانان پسر بود، در حالی که شهر کاشان هیچ تیمی در این لیگ نداشت.
میزبانی فرصت بسیار خوبی برای تیم‌ها محسوب می‌شود که از امتیاز تشویق تماشاچی‌ها هم بهره‌مند شوند، آن وقت در شهر ما که خواستگاه والیبالیست‌های مطرحی چون امیر غفور بوده، مسابقاتی را میزبانی می‌کند که خود نماینده‌ای در آن ندارد. ۱۷ آذرماه ۲۳۴ مربی و والیبالیست نوجوان به کاشان آمدند و رقابت کردند و جای تیم‌هایی چون شهید حلاجی که چندی پیش قهرمان مسابقات دسته اول استان شده بود، خالی بود. اما چرا کاشان در این مسابقات نماینده نداشت؟

یکی از اتفاقات خوب این میزبانی حضور تماشاچی‌های خانم در سالن بود که می‌توانست برای نوجوانان کاشانی انگیزه خوبی باشد وقتی مادران آن‌ها هم به تماشای مسابقات‌شان می‌نشستند. افسوس که این فرصت تنها نصیب بازیکنان غیر بومی شد. هرچند سه بازیکن کاشانی حاضر در تیم‌های دیگر در مسابقات حضور داشته و خانواد‌ه‌های آن‌ها نیز فرصت تماشای مسابقات را داشتند.

بر اساس قانون فدراسیون والیبال، مسابقات سوپرلیگ مخصوص تیم‌هایی است که در لیگ برتر تیم دارند. کاشان در سال‌های پیش تیم پرستاره و پر افتخار باریج اسانس را در لیگ برتر والیبال داشت. اما این تیم پس از هزینه‌های بالا منحل شد و دیگر تیم‌های کاشانی نیز نتوانسته‌اند جای باریج اسانس را در لیگ برتر والیبال پر کنند.

با این وجود در سوپرلیگ نوجوانان کاشان، تیم لیگ برتری «دورنای ارومیه» غایب بود و تیم دیگری جایگزین آن شد، که سابقه حضور در لیگ برتر نداشت. تیم «نامدار تهران» که به نظر می‌رسد یک شبه و پس از انصراف «دورنای ارومیه» تشکیل شد و در این مسابقات شرکت کرد، قانون حضور تیم‌های لیگ برتری در مسابقات سوپر لیگ را نقض کرد! اگر این قانون فدراسیون برای تیمی قابل اغماض بود، چرا برای تیم‌های میزبان، هیچ تلاشی صورت نگرفت تا یک تیم نوجوانان از کاشان به جای «دورنای ارومیه» در مسابقات سوپرلیگ حاضر باشد؟

اصغر دقیق، رییس کمیته داوران هیئت والیبال کاشان در پاسخ به این سوال خبرنگار کاشان نیوز که میزبانی چه امتیازی برای کاشان دارد، در حالی که هیچ نماینده‌ای از شهر در لیگ بازی نمی‌کند؟ گفت: حداقل امتیاز میزبانی، فرصتی است برای داوران و کمک داوران کاشانی که در این مسابقات سوت بزنند و تجربه اندوزی داشته باشند. در این دوره، از بانوان داور هم استفاده شده بود، که برای اولین بار در شهر کاشان رخ می‌داد.

دقیق همچنین توضیح داد مزیت دیگر میزبانی این دوره از مسابقات درآمدزایی بود. هر تیم‌ شرکت‌کننده مبلغ هشت میلیون تومان بابت هزینه‌های تیم به هیئت والیبال کاشان پرداخت کرد و میزبانی درآمد ۱۵۰ میلیون تومانی برای کاشان داشت که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود فرصت خوبی برای شهر محسوب می‌شود.
به گفته رئیس کمیته داوران محل اسکان والیبالیست‌ها هتل سیاح و مهمانپذیر طلاییه بوده و سعی شد تا در طی یک هفته تیم‌هایی که بازی نداشتند، از مکان‌های گردشگری کاشان بازدید داشته باشند.

این مسابقات به پایان رسید و مسئولان ورزش کاشان بار دیگر شرمنده مردم شدند. کاش کاشان می‌توانست از مزیت میزبانی خود استفاده کند و با فدراسیون برای شرکت دادن تیمی از نوجوانان پرافتخار کاشانی مذاکره کند. هیئت والیبال کاشان برای تحقق این امر و انگیزه دادن به نوجوانان چه کردند؟ مسئولان ورزش شهرستان چقدر به فکر ارتقای ورزش نوجوانان و تربیت ورزشکاران از سن پایین هستند؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72925
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: