تاریخ ارسال : ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۹:۰۱ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
داوود فتحعلی بیگی در مراسم جشنواره هنرهای سنتی آیینی اعلام کرد:

کاشان پایتخت هنرهای نمایش آیینی خواهد شد

کاشان نیوز: جشنواره آیینی سنتیدر آیین گشایش جشنواره هنرهای نمایش سنتی دبیر جشنواره در تهران داوود فتحعلی بیگی ضمن اعلام این خبرافزود:با امضای تفاهم نامه اداره فرهنگ وارشادکاشان با اداره کل هنرهای نمایشی موزه عاشورا می تواند به مرکز شبیه خوانی، موزه عروسک به مرکز نمایش های عروسکی و خانه نقلی به خانه نقالی اختصاص یابد.

در این آیین که با خیر مقدم مبارک به میهمانان در ورودی سالن واجرای قرآن به شیوه سنتی وسرود ملی آغاز شد مصطفی جوادی ضمن خیرمقدم با بیان این مطلب که شبیه خوانی قبل از اسلام بوده و بعد از اسلام فرهنگ و زبان فارسی تغییر میکند و هنر هم تحت تاثیر قرار گرفت وایرانیان با تطبیق با فرهنگ اسلامی سوگ سیاوش به تعزیه تبدیل شد اشاره کرد: کاشانی ها باید معرفی فرهنگ داشته باشند یکی از راهها همین جشنواره های ملی و بین المللی است و این مراسم پیش درآمد جشنواره های بعدی خواهد بود.

این مراسم با نمایش ضرب زورخانه ای ادامه یافت و دبیر بخش کاشان امیر سهرابی مدیر موزه عروسک ضمن تبریک تصریح کرد:بستر خوب فرهنگی کاشان وتلفیق گردشگری و هنر توانست این جشنواره را به اجرا برساند.

آیین گشایش جشنواره هنرهای سنتی آیینی با تقدیر از پیشکسوتان اکبر نوازش‌زاده، حسین حداد، رضا کریمی عراقی و پاسداشت یاد مرحوم ماشالله اسدی نژادو یوسف اشنویی و مراسم نقالی و پذیرایی به پایان رسید.

گفتنی است براساس تقویم اجرایی شروع به کار این جشنواره با اجرای کارها از قمصرآغاز و نیز همزمان با آن اجرای اتوبوس تئاتر در سطح شهر از خرداد به باغ فین و بالعکس خواهد بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=46219
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: