تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۳ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با تألیف کتاب «ادبیات داستانی جنگ در ایران»

کتاب دانشجوی دانشگاه کاشان رتبه برتر کتاب سال گرفت

کاشان نیوز: مهدی سعیدی دانشجوی دکترای رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کاشان با تألیف کتاب «ادبیات داستانی جنگ در ایران» موفق شد رتبه نخست بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی را در گروه علوم انسانی کسب کند.
جشنواره کتاب سال دانشجویی هرساله هم‌زمان با ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و باهدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود.
این جشنواره از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موسسه فرهنگی هنری راد‌نواندیش، مرکز اطلاع‌رسانی بازار کار برگزار می‌شود.
دانشجویان در این دوره، ۶۲۹ شامل ۳۶۲ اثر در حوزه علوم انسانی، ۱۱۵ عنوان در شاخه علوم پزشکی و دامپزشکی و ۵۹ عنوان در حوزه فنی و مهندسی به دبیر‌خانه جشنواره ارسال کردند.
دانش‌آموختگی نخستین دانشجوی دوره دکتری در رشته علوم و مهندسی آبخیزداری دانشگاه کاشان

حیدر ابراهیمی، به عنوان اولین دانشجوی دوره دکتری در رشته علوم و مهندسی آبخیزداری از پایان‌نامه خود تحت عنوان «ارزیابی اثرات متقابل احداث سد دو برج و برداشت بیش از حد از منابع آب زیرزمینی بر وضعیت آبخوان دشت موسیان» دفاع نموده و با کسب درجه عالی موفق به اخذ درجه دکتری گردید.
با توجه به اهمیت راهبردی و حیاتی منابع آب در کشور، پایان‌نامه نامبرده یک موضوع کاملاً کاربردی و در راستای توسعه پایدار است و نتایج آن می‌تواند مورداستفاده مدیران منطقه قرار گیرد.
علاوه بر این، نتایج حاصل از این رساله، در قالب ۵ مقاله علمی و پژوهشی به زبان انگلیسی ارائه‌شده که دو مقاله آن تاکنون در مجلات علمی معتبر چاپ و سه مقاله دیگر نیز در مراحل داوری است.
جلسه دفاع این رساله، به راهنمایی آقایان دکتر رضا قضاوی، مشاوره دکتر حاجی کریمی و داوری خانم دکتر هدی قاسمیه، دکتر ابراهیم امیدوار و پروفسور سید سعید اسلامیان برگزار شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=64196
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: