تاریخ ارسال : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت : ۳:۱۶ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly

چاپ دوم کتاب «درگزین تا کاشان» منتشر شد

درگزین تا کاشانکاشان نیوز: مسوول نمایندگی توزیع آثار «دکتر اذکایی» در همدان گفت: اولین سری این کتاب در 20 سال پیش چاپ شد و در زمانی کمتر از دو سال نایاب شد. این کتاب امسال مجددا به همت یک ناشر کاشانی به چاپ رسیده است.
«مهدی به خیال» افزود: چاپ دوم این کتاب، همراه با تعلیقات و اضافات نشر یافته برای علاقمندان و محققان جغرافیای تاریخی یک نمونه کامل است.
وی اظهار داشت: «دکتر اذکایی» در این کتاب به بررسی تاریخی و جغرافیایی منطقه قروه درجزین همدان و کاشان پرداخته و این اثر را در دو گفتار تنظیم کرده است.
وی ادامه داد: « درگزین تا کاشان» در 205 صفحه در اختیار اهالی فرهنگ این استان قرار گرفته است.
دکتر «پرویز اذکایی» در سال 1318 در همدان تولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه منچستر انگلستان به پایان برد و تا به امروز 320 عنوان اثر از او چاپ شده است.
مطالعات وی در زمینه های تاریخی، فلسفی است و در رشته‌های کتاب شناسی، رجال شناسی و تاریخ علم، صاحب تألیف است. وی در همدان شناسی نیز دارای تألیفات گسترده‌ای است که می‌توان به همدان نامه و ماتیکان عین القضات اشاره کرد.
اذکایی تاکنون 25 کتاب و 55 رساله علمی منتشر کرده است و در نشریات تخصصی معتبر گفتارهایی را به چاپ رسانده است.
منبع: ایرنا

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=17816
مطالب مرتبط

 • علی فلاحیان اردیبهشت ۴, ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام. این کتاب به نظر من بهترین کتابی است که تا امروز در حوزه کاشان شناسی و ادامه حیات اهالی منطقه پس از سیلک نوشته شده است. هر ناشری که اقدام به بازنشر این کتاب کرده، بی تردید خدمت بزرگی انجام داده است. امیدوارم کتابهای تاریخ کاشان ضرابی و تاریخ اجتماعی کاشان نراقی نیز به زودی به چاپ جدیدی برسند.

  (0)(0)
 • شهروند اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  کتاب درگزین تا کاشان در کاشان و به همت انتشارات سوره تماشا منتشر شده است
  لطفا اصلاح نمایید

  (0)(0)
 • زرین اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ - ۹:۵۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  ضمن تشکر از جناب آقای مهدی به خیال ، توضیحا چاب مجدد کتاب نفیس” درگزین تا کاشان ” در کاشان توسط افشین عاطفی و علی بنی کاظمی صورت گرفته است

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: