تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۷:۵۰ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly
در گفتگو با مدیر عامل تاکسیرانی کاشان مطرح شد

کرایه تاکسی همانند بقیه شهرهای کشور در کاشان نیز افزایش یافت

مهدی نادعلی: کرایه تاکسی‌های گردشی گران شده و برای تاکسی‌های خطی هم دارند روی درصد افزایش آن بحث می‌کنند و کرایه آنها هم در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

کاشان نیوز: کرایه تاکسی گردشی در کاشان از دیروز افزایش یافته و کرایه تاکسی خطی نیز در شرف گران شدن است.

مدیر عامل تاکسیرانی شهرداری کاشان در گفتگو با کاشان نیوز ضمن تایید افزایش کرایه تاکسی گردشی در شهر کاشان در پاسخ خبرنگار کاشان نیوز در خصوص افزایش کرایه تاکسی‌ها گفت؛ بله کرایه تاکسی‌های گردشی گران شده  و برای تاکسی‌های خطی هم دارند روی درصد افزایش آن بحث می‌کنند و کرایه آنها هم در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

گران شدن تاکسی‌ها تابع چه ملاک و میزانی است؟
-گران شدن کرایه های وسایل نقلیه عمومی از طرف سازمان شهرداری‌های کشور انجام می‌شود دوتا ملاک برای این قیمت گذاری هست که براساس آنها ۲۰ تا ۴۰ درصد کرایه‌ها گران می‌شود، یک ملاک هزینه‌ای و دوم کارکردی. هزینه‌ای، مثل دستمزد راننده، هزینه‌های تاکسی، بیمه تامین اجتماعی، بنزین، معاینه فنی، مرخصی و مواردی اینچنینی و کارکردی، مثل مسافتی که در طول روز طی می‌کند و تعداد سرنشینی که سوار می‌کند و ساعت کاری که باید فعالیت داشته باشد، همه را پیدا می‌کنیم و با منافع مسافرین هم سنجیده می‌شود و هیئت مدیره سازمان و شورای شهر همه بحث و نهایتا ابلاغ می‌کنند، البته این را هم اضافه کنم که با توجه به تحقیقی که در دیگر شهر ها مثل اصفهان انجام دادیم در کاشان کرایه‌ها کمتر از بقیه شهرها هست.

این گران شدن الان باید اتفاق بیافتد یا قبلا باید گران می‌شده است؟
باید اول سال بعد از تعطیلات گران می‌شده بعضی شهرها صبر می‌کنند تا دولت نرخ افزایشی و تورم را اعلام کند ولی بعضی شهرها خودشان همان شرایطی که عرض کردم را در نظر می‌گیرند و قیمت نهایی را اعلام می‌کنند.

در حال حاضر کرایه ها با چه مقداری گران شده؟
کرایه گردشی ها ۳۰۰ بوده که ۳۵۰ شده و تاکسی متر که نصب شود و امسال جز برنامه ها هست قرار است ۳۶۵ تومان بشود. تاکسی های خطی هم که دارند بحث میکنند فعلا تا قطعی نشده نمیتونم درصد آن را بگویم.

آزانس ها هم شامل افزایش هزینه خواهند شد؟
بله صددرصد امسال یه اتفاقی افتاده که اینهم کارشناسی کردیم و برای قیمت گذاری مسیرهای ماشین آژانس یه ورودیه ۲۰۰۰ تومان گذاشتیم و بقیه ی آن را بر حسب کیلومتر محاسبه میکنیم که کیلومتری ۷۰۰ تومان تصمیم گرفته شده. مثلا اگر کسی آژانس بگیرد باید ۲۰۰۰ تومان ورودی را بدهد و بعد کیلومتری ۷۰۰ به آن اضافه کند، نه مثل سال قبل که باید یه هزینه ثابت ۴۸۰۰ میدادند. البته این راهم اضافه کنم که  ۱۲۰ تا آژانس داریم که زیر نظر اتحادیه ها هستند که نرخ گذاری شان با ما فرق دارد و معمولا کرایه های خود را براساس گران شدن بنزین افزایش میدهند.

دیروز تشتتی بین راننده ها پیش آمده بود بعضی از راننده ها کرایه جدید میگرفتند و بعضی کرایه ۳۰۰ تومان که اعتراض شهروندان را به دنبال داشت، چرا افزایش کرایه ها زودتر اعلام نشده بود؟
همه میدانند که ماه های اول سال کرایه ها گران میشود. همین نرخ ۳۵۰ تومان ابلاغ شده و بقیه ی قیمت ها هم اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=57633
مطالب مرتبط

 • محمود امیدی مرداد ۴, ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام واحترام . کرایها همه تاکسی ها گران شد به غیر از تاکسی بیسیم حتما سرنوشت ما هم با تاکسیرانی کاشان نیست . حتما با رعیت است ۵۵۱۱۰

  (0)(0)
 • مجتبی خرداد ۲۴, ۱۳۹۵ - ۶:۰۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  فعلا که ۴۰۰ تومن میگیرن.

  (1)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: