تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت : ۱۰:۵۹ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly
شهردار سفید شهر خبرداد:

کشف شهرزیرزمینی در سفیدشهر

شهردار سفید شهر از شناسایی حریم قلعه تاریخی وزیر در این شهر نیز خبر داد و گفت: امید است در آینده ای نزدیک با همکاری اداره های منابع طبیعی، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفاظت، حراست و نظارت بر این بنای تاریخی به شهرداری تحویل داده شود.

کاشان‌نیوز: شهردار سفیدشهر از شناسایی حریم قلعه تاریخی وزیر در این شهر نیز خبر داد و گفت: امید است در آینده ای نزدیک با همکاری اداره‌های منابع طبیعی، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفاظت، حراست و نظارت بر این بنای تاریخی به شهرداری تحویل داده شود.
به گزارش ایمنا از کاشان، محسن حیدری، در سالن کنفرانس شهرداری سفید شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطالعات و کاوش های اولیه از این شهر زیرزمینی توسط باستان شناسان و کارشناسان دانشگاه ها در حال بررسی است.
به گفته وی، ورود به منطقه زیرزمینی تا یکی دو هفته آینده نیز مشخص خواهد شد.
شهردار سفید شهر از شناسایی حریم قلعه تاریخی وزیر در این شهر نیز خبر داد و گفت: امید است در آینده ای نزدیک با همکاری اداره های منابع طبیعی، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفاظت، حراست و نظارت بر این بنای تاریخی به شهرداری تحویل داده شود.
وی از پیگیری ارتقاء درجه شهرداری سفید شهر به وزارت کشور خبرداد و اظهار امیدواری کرد: درجه شهرداری که هم اکنون درجه سه است به درجه دو یا یک ارتقاء داده شود.
حیدری، ضمن اشاره به برگزاری جشنواره های پنبه، طالبی و خربزه در این منطقه که باعث شناسایی و شناخت هر چه بهتر منطقه سفید دشت می شودٰ گفت: نامگذاری این جشنواره ها نه به عنوان یک برنامه کوتاه مدت بلکه باید با یک برند تعریف شود.
وی، تعیین حریم قانونی برای اراضی را از اولویت‌های مهم توسعه این شهر دانست و افزود: مشخص بودن حریم قانونی شهر برای توسعه و گسترش شهر ضروری است و در شرایط کنونی به دلیل نامشخص بودن حریم قانونی برخی از طرح‌های اقتصادی با وجود آمادگی سرمایه‌گذار آن معطل مانده است.
شهردار سفیدشهر ضمن تاکید بر محرومیت‌های شهر سفید شهر، بودجه شهرداری سفیدشهر را ۱۲میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: دولت تنها یک چهارم آن را تأمین می‌کند در حالیکه این میزان حتی پاسخگوی هزینه‌های جاری این شهرداری نیست.
وی در ادامه از انتقال کارگاه‌های مزاحم موجود به خارج از شهر با واگذاری زمین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: همچنین در صورت تأیید اداره منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل، به زودی یک مجمتع دامداری برای ایجاد شغل، در این شهر احداث می‌شود.
حیدری احداث کتابخانه عمومی این شهر را از دیگر ضرورت‌ها و اقدامات شهرداری این شهر ذکر کرد و گفت: حدود ۵۰۰ میلیون ریال برای تملک آن هزینه شده و قرارداد احداث آن نیز بسته شده که در صورت حمایت مسوولان و تأمین اعتبار، احداث می‌شود.
وی جدول‌گذاری بلوار باهنر با اعتبار دو میلیارد ریال، احداث گلزار شهدا با اعتبار یک میلیارد ریال، سنددار کردن اراضی شهر، اصلاحات ارضی، احداث پایگاه آتش‌نشانی، برق‌رسانی جاده سفیدشهر به علی‌آباد و یزدل و آزادسازی کمربند شمالی شهر به طول سه کیلومتر را از دیگر اقدامات انجام شده و درحال انجام توسط شهرداری سفیدشهر برشمرد.
شهردار سفید شهر آزادسازی معابر شهری، آسفالت و زیرسازی معابر و احداث بوستان‌ها محلی را از دیگر اولویت‌های شهرداری سفیدشهر در راستای توسعه این شهر ذکر کرد.
وی از عدم بازگشایی و بهره‌برداری از سالن ورزشی این شهر علی‌رغم افتتاح رسمی آن توسط مسوولان خبر داد و افزود: این سالن به عنوان تنها سالن ورزشی این شهر که پس از معضلات فراوان، توسط مسوولان افتتاح شده است به دلایلی هنوز اجازه بازگشایی آن صادر نشده و جوانان سفیدشهری هنوز به آرزوی چندین ساله خود نرسیده‌اند.
به گفته حیدری، این سالن ورزشی به نام شهدای سفید شهر نامگذاری شده و به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان آران و بیدگل و کمک یک میلیارد ریالی خیران ساخته شده است و در حال حاضر آماده بهره‌برداری است.
وی ضمن اعلام آمادگی شهرداری سفیدشهر برای اختصاص هر گونه هزینه‌ای در راستای بهره‌برداری و بازگشایی این سالن خواستار شد: اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برای بازگشایی هرچه زودتر تنها سالن ورزشی شهر سفیدشهر اقدامات مربوطه را انجام دهد.
شهردار سفید شهر از خیرین دلسوز خواستار شناسایی شهر سفیدشهر در راستای کمبود امکانات، عدم اورژانس، سالن ورزشی، مدرسه و…شد.

بازگشت به صفحه اول

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=24990
مطالب مرتبط

 • حمید آذر ۱۰, ۱۳۹۲ - ۷:۲۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  یعنی یک صفحه توضیح نوشتید ولی یه جمله ننوشتید سفید شهر کجاست!!؟

  (0)(1)
  • علیرضا فروردین ۳, ۱۳۹۳ - ۶:۰۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   آقا حمید سفیدشهر جزء شهرستان آران و بیدگله و در 18 کیلومتری کاشان قرار داره نام سابق این شهر هم نصراباده

   (0)(1)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: