تاریخ ارسال : ۰۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس دانشگاه کاشان اظهار داشت:

کنفرانس بین‌المللی گل محمدی در پژوهشکده اسانس‌های طبیعی در قمصر برگزار می‌شود

کاشان نیوز: کنفرانس بین المللی گل محمدی با محور اقتصادی با همکاری موسسه مطالعات پیشرفته سعیدی و اتحادیه انجمن‌های گیاهان دارویی ایران از دوازدهم تا چهاردهم آبان ماه جاری در پژوهشکده اسانس‌های طبیعی این دانشگاه در قمصر برگزار می‌شود.

دبیر علمی برگزاری کنفرانس بین‌المللی گل محمدی با عنوان Rosa damacsena 2018 از ارائه ۵۰ مقاله علمی از محققان و پژوهشگران سراسر کشور در این کنفرانس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ربیع، دکتر سعید معصوم با اشاره به برگزاری این کنفرانس در تاریخ ۱۲ الی ۱۴ آبان ماه سال جاری در محل پژوهشکده اسانس‌های طبیعی قمصر افزود: این مقالات در روز برگزاری کنفرانس به‌صورت سخنرانی، پوستر و کارگاه آموزشی ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این کنفرانس بین‌المللی محققانی از کشورهای آسیایی و اروپایی حضور خواهند داشت اظهار کرد: در حاشیه برگزاری این کنفرانس، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و فعالان در این عرصه ارائه می‌شود.

وی هدف از برگزاری این کنفرانس علمی را ارائه تجربیات علمی محققان و استفاده از فناوری‌های نوین برای رونق هر چه بیشتر صنعت اسانس گل محمدی عنوان کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی درزمینهٔ موضوع کنفرانس نیز توسط اساتیدی از انگلیس، ترکیه و ایران، به‌طور هم‌زمان برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست گفت: کنفرانس بین المللی گل محمدی با محور اقتصادی با همکاری موسسه مطالعات پیشرفته سعیدی و اتحادیه انجمنهای گیاهان دارویی ایران از دوازدهم تا چهاردهم آبان ماه جاری در پژوهشکده اسانس های طبیعی این دانشگاه در قمصر برگزار می شود.

دکتر عباس زراعت هدف از برگزاری این کنفرانس را معرفی گل محمدی به دنیا و احیاء این صنعت بومی ذکر کرد و افزود: سعی بر این است تا با ارائه راهکارهای علمی آخرین دستاوردها و فناوری های گل محمدی به جهان معرفی شود

وی افزود متأسفانه علیرغم تلاشی که کشاورزان برای این محصول می‌کشند این محصول به قیمت خیلی ارزان به دیگر کشورها ارائه می‌شود که باید این محصول را با بهترین فرایندها تبدیل به محصولات فناوری و باقیمت مناسب صادر شود.

دکتر عباس زراعت با بیان اینکه استانداردسازی از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است خاطرنشان کرد: امیدواریم یک استاندار بین‌المللی برای اسانس تعریف کنیم تا محصولات ما با استاندارد به جهان صادر شود.

رئیس دانشگاه کاشان تأکید کرد: این رویداد می‌تواند نقطه عطفی در ارتقای جایگاه گل محمدی ایران به‌عنوان یک سرمایه ملی و بومی، در کشور و دنیا باشد.

شهردار قمصر نیز در این برگزارکنندگان این کنفرانس بین‌المللی قدردانی و اظهار امیدواری کرد: تا این کنفرانس بتواند شهر کاشان به‌عنوان خاستگاه گل محمدی به جهان معرفی کند.

مهندس نقدی با بیان اینکه برگزاری این کنفرانس تأثیر بسزایی در اقتصاد گل‌کاران و جلوگیری از خام فروشی خواهد گذاشت اظهار امیدواری کرد: تا نتیجه این کنفرانس علمی بتواند زمینه ارزش‌افزوده این محصول و زمینه اشتغال هر چه بیشتر جوانان این منطقه را فراهم کند. کاشان با دو هزار و ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت گل و تولید سالیانه بیش از ۸ هزار تن گل محمدی در گلستان‌های بخش‌های قمصر، برزک، نیاسر، جوشقان و کامو، بخش مرکزی و روستاهای شهرستان به‌عنوان مهم‌ترین مرکز تولید گل محمدی و گلاب در کشور مطرح است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72479
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: