تاریخ ارسال : ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ ساعت : ۲:۰۷ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
هشدار جمعیت کویر سبز:

کوره‌های سرب به کاشان بازگشت

واحد‌های صنعتی در همه‌جا می‌توانند مستقر شوند به شرط آن‌که رعایت استانداردهای لازم در اخذ مجوز و از جمله پایین بودن میزان آلاینده‌های خروجی صنایع از سقف استانداردهای پیش‌بینی شده کشور را کرده باشند.

کوره سربکاشان نیوز:  تارنمای جمعیت کویر سبز کاشان، با انتشار تصاویری از کوره‌ها و بوته‌های ذوب سرب در اطراف کاشان، ضمن هشدار نسبت به تهدید سلامتی شهروندان کاشانی از یک‌طرف و کارگران فعال در کوره‌های معرفی شده به‌طریق اولی از طرف دیگر، خواستار توضیح مسؤلین اداره‌ی منابع طبیعی، محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی کاشان شده است.
 در حالی‌که که تصاویر ارائه شده توسط این تارنما نشان می‌دهد که این کوره‌ها در اماکنی متروک و  خارج از دید و گذار سازمان‌های مورد اشاره و مسؤل، اما در نزدیکی کاشان، برپا شده باشد، یک کارشناس مهندسی محیط زیست به کاشان نیوز گفت: مطابق قانون واحد‌های صنعتی در همه‌جا می‌توانند مستقر شوند به شرط آن‌که رعایت استانداردهای لازم در اخذ مجوز و از جمله پایین بودن میزان آلاینده‌های خروجی صنایع از سقف استانداردهای پیش‌بینی شده کشور را کرده باشند.
 وی تصریح کرد: با توجه بالابودن خطرات ناشی از دود و گازهای متساعد شده از ذوب بعض فلزات، خصوصا «سرب» روی بدن و سلامتی انسان و محیط زیست، حتما لازم است که واحد‌های صنعتی ارائه‌دهنده این نوع خدمات، برای استقرار واحد صنعتی خود، قبلا با مراجع ذی‌صلاح مشورت و تاییده‌های لازم را برای به حداقل رساندن این مضرات دریافت نموده باشند. کارگران این واحد‌ها نیز باید مورد چکاب دوره‌ای پزشکی قرار بگیرند.
تارنمای جمعیت کویر سبز کاشان، وعده داده‌است که گزارش مفصلی از این اتفاق در آینده‌ای نزدیک منتشر کند.

بازگشت به صفحه اول

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=21994
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: