تاریخ ارسال : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۱ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
مناسبت 7 اسفند روز استقلال کانون وکلای دادگستری

گرامی‌داشت روز وکیل مدافع در کاشان برگزار شد

کاشان نیوز: بزرگداشت روز وکیل مدافع در دفتر نمایندگی کانون وکلا در کاشان با حضور جمعی از وکلای دادگستری کاشان ساعت ۱۰ صبح و جشن سالگرد استقلال کانون وکلا ساعت ۲۰:۳۰ در خانه نگین برگزار شد.
از تأسیس دفتر ارتباطی کانون وکلای کاشان حدود یک سال می‌گذرد. با افتتاح این دفتر برخی از پرونده‌هایی که می‌بایست بازه زمانی دوماهه را برای تعیین وکیل تسخیری و ‌وکیل معاضدتی طی کنند (ارسال پرونده به اصفهان و بررسی و سپس بازگشت پرونده به شهر کاشان) با تفویض اختیار به این دفتر این زمان به ۲۴ ساعت کاهش‌یافته است؛ که این امر کمک مهمی در جهت تسریع پرونده‌های همشهریان کرده است.
بنیامین حاج مبینی سرپرست دفتر نمایندگی کانون وکلا در کاشان گفت حدود ۱۳۰ وکیل در کاشان مشغول به فعالیت هستند که تأسیس این دفتر نقش بسزایی در ایجاد همدلی و صمیمیت میان وکلا داشته است.
رابط کمیسیون آموزشی این دفتر با کانون وکلا در ادامه‌ی شرح فعالیت‌های این دفتر می‌گوید: با تأسیس این دفتر در سه حیطه مردم، وکلا و مراجع قضایی نفع و فایده در برداشت.
مهدیه کبریتی، افزود برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای همکاران وکیل کاشانی در جهت ارتقای علمی همکاران از جمله فعالیت‌های خوب این دفتر بوده است و کمیته ورزشی، کمیته رفاهی نیز از دیگر کمیته‌هایی هستند که رابط اینجا با مرکز اصفهان هستند و شرایط را برای همکاران تسهیل می‌کنند.
رابط کمیسیون آموزش کانون وکلا یکی از مزایای تأسیس این دفتر را تخصصی‌تر شدن انتخاب وکلای تسخیری برشمرد و
گفت انتخاب وکلا با شناخت بهتری که سرپرست نمایندگی دارد در هر حوزه‌ای انجام می‌شود.
گفتنی است ۶۰ سال قبل که در روز ۷ اسفند سال ۱۳۳۱ لایحه استقلال وکلا با پافشاری‌های دکتر مصدق تصویب شد ولی متاسفانه نامی از این مرد بزرگ در بین نیست، حتی رسماً این روز در تقویم رسمی کشور هنوز ثبت‌نشده!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70131
مطالب مرتبط

  • برج خنک کن اسفند ۸, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱ ق.ظ - پاسخ دادن

    سایت خیلی خوبی دارید موفق باشید

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: