تاریخ ارسال : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت : ۸:۳۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

گل‌های محمدی «میمند» به کاشان فرستاده می‌شود

رئیس اتحادیه گلاب‌گیران میمند:
گل‌های محمدی می‌مند به کاشان فرستاده می‌شوند

روزنامه کاشان: حدود ۸۰ درصد از مواد اولیه تولید عرقیات، گیاهان دارویی، گل محمدی، نسترن و بیدمشک کشور در «میمند فارس» تامین شده که به دلیل نداشتن کارخانه با برند معروف، گل‌های محمدی این شهر به کاشان صادر و پس از تبدیل به گلاب به بازارهای هدف عرضه می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، «محمد رئیسی» رئیس اتحادیه گلاب‌گیران شهر «میمند» گفت: سطح زیر کشت گل محمدی در شهر میمند از‌ هزار ۱۰۰ هکتار به ۷۰۰ هکتار کاهش یافته است.
 «رئیسی» اظهار داشت: در سال‌های گذشته حدود ۶۰ درصد گلاب «میمند» به کشورهای حوزه خلیج فارس و دیگر کشور‌ها صادر می‌شد، که این میزان به ۱۰ تا ۱۵ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه برداشت گل محمدی و گلاب‌گیری از چند روز گذشته در میمند آغاز شده است، گفت: به دلیل صادر نشدن گلاب در سال گذشته، بسیاری از مخازن و انبار کارگاه‌های گلاب‌گیری انباشته از این مایه شده که مشکل فراوانی را برای صادرکنندگان فراهم کرده است.
رئیس اتحادیه گلاب‌گیران میمند تصریح کرد: شهر میمند دارای هفت کارخانه صنعتی گلاب‌گیری است که از این تعداد چهار کارخانه به طور فعال و یک کارخانه دیگر نیمه فعال، گلاب و عرقیات را صادر می‌کنند.
رئیس اتحادیه گلاب‌گیران میمند خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته با تمام مشکل‌های پیش آمده، جشنواره گل و گلاب در میمند برگزار شد، اما اگر مسئولان حمایت نکنند، در سال آینده قادر به برگزاری این جشنواره نخواهیم بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=4901
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: