تاریخ ارسال : ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۴۴ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در آستانه سالروز تولد استاد محمد رضا لطفی منتشر شد؛

«گنج گمشده» هدیه محمد معتمدی برای تولد استادش

گنج گمشدهکاشان نیوز: محمد معتمدی به مناسبت سال روز تولد استاد محمد رضا لطفی یک قطعه آواز با عنوان« گنج گمشده» تولید و به روح بلند این استاد پرآوازه موسیقی سنتی ایران تقدیم کرد.
معتمدی در یاداشتی که در اختیار رسانه ها قرار داه آورده است:«هرچه از سفر استاد محمد رضا لطفی می گذرد بیشتر دلم برایش تنگ می شود و جای خالی اش بیشتر برایم احساس می شود.
سالروز تولد ایشان را علیرغم اینکه همگان هفدهم دی ماه می دانند ولی طبق گفته همسر و خانواده ی ایشان یازدهم دی و مطابق با اولین روز سال میلادی می باشد.
استاد لطفی برای موسیقی ما گنجی بود که از دست رفت.
یک قطعه ساز و آواز با نام “گنج گمشده”به روح بلند این مرد جاودانه ی موسیقی و فرهنگ ایران تقدیم میکنم.
این قطعه متعلق به آلبوم موسیقی”عبور”می باشد که بصورت اجرای زنده در تالار وحدت تهران و با همراهی تار علی قمصری اجرا گردیده است.
دلیل انتخاب این قطعه با غزلی از “سایه” اول نام و مضمون شعر آن بود و دوم این که ساز و آواز اصلی ترین فرم موسیقی ایرانی است که استاد لطفی نیز در همه عمر، بیشتر ذهنیت و انرژی خود را بر روی آن متمرکز کرده بودند.
دردا و دریغا که بزرگان هنر ما یکی پس از دیگری رفتند و موسیقی ایران یک دوران گذار از هنر اصیل به صنعت مصرفی را تجربه می کند. خانه ی زیبای ساز و آواز تخریب شده تا بجای آن برج هایی با نمای شیشه ای بسازند.»
هنر اکنون زدل خاک طلب باید کرد
زانکه اندر دل خاکند همه پر هنران
محمد معتمدی – دی ماه ۱۳۹۴

قطعه «گنج گمشده» را از اینجا بشنوید

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=51796
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: