تاریخ ارسال : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت : ۶:۱۱ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

یازدهمین جشنواره گل و گلاب نیاسر کاشان برگزار می‌شود

یازدهمین جشنواره گل و گلاب نیاسر کاشان برگزار می‌شود

روزنامه کاشان: یازدهمین جشن گل محمدی و آئین گلاب‌گیری از شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه همراه با مراسم نمادین گل‌ریزان و گلاب‌گیری در شهر «نیاسر» به طور رسمی آغاز، و تا اواخر خرداد‌ماه در شهرهای «برزک»، «قمصر» و «جوشقان و کامو» ادامه می‌یابد.
 «حامد منیری» بخشدار نیاسر، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: یازدهمین جشنواره گل و گلاب نیاسر کاشان امسال برای اولین بار، در تالار کوشک باغ‌شهر برپا می‌شود.
 «منیری» بر سلامت بهداشتی صنعت گل و گلاب تأکید کرد و گفت: توجه به تولیدات بهداشتی گلاب و اهمیت به سلامت جامعه می‌تواند رونق اقتصادی را برای این صنعت که مورد توجه مردم دنیا می‌باشد رقم بزند.
به گفته وی بیش از ۲۵۰ کارگاه گلاب‌گیری و پنج واحد صنعتی و نیمه‌ صنعتی در شهر نیاسر در امر گلاب‌گیری و عرقیجات فعالیت دارند.
بخشدار نیاسر جمعیت ثابت شهر نیاسر را حدود ۳ هزار نفر اعلام و پیش‌بینی کرد: این تعداد جمعیت امسال از حدود دو میلیون نفر گردشگر ایرانی و خارجی طی برگزاری یازدهمین جشنواره گل و گلاب نیاسر پذیرایی کنند.
 «منیری» در عین حال زیرساخت‌های گردشگری این شهر در فصل گل‌چینی و آئین گلاب‌گیری را جوابگوی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی ندانست و گفت: یکی از مسائل مهم در توسعه صنعت گردشگری نیاسر کاشان در فصل گل و گلاب‌گیری توسعه زیرساخت‌های این صنعت است.
به گفته وی در حال حاضر یک هتل با ۶۰ تخت که یک دوازدهم تخت شهرستان کاشان است و حدود ۱۰ درصد از خانه‌های شهر نیاسر آماده پذیرایی از گردشگران است.
وی در ادامه یادآور شد: برداشت گل محمدی همه ساله از اواسط اردیبهشت‌ماه آغاز و تا پایان خردادماه ادامه داشته و همه ساله افزون بر دو میلیون گردشگر از مزارع گل محمدی و مراسم زیبای گل‌چینی و تولید عطر و گلاب دیدن می‌کنند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=4789
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: