تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱:۴۵ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly

«یکشنبه سفید» نصرآبادی‌ها!

کاشان نیوز: اختلاف مرزی کاشان و آران و بیدگل در منطقه مشکات و سفیدشهر همانطور که پیش بینی میشد در آستانه بحران سازی اجتماعی است.
روز گذشته یکی از شهروندان آران و بیدگل مطلبی را با عنوان «یک شنبه سیاه آران و بیدگل» در فضای مجازی منتشر کرد و نوشت «ظاهرا قرار است فردا یکشنبه ۲۱ مرداد جلسه‌ای در اداره‌ی‌ کل تقسیمات کشوری وزارت کشور برگزار شود تا در مورد مرز دو شهرستان کاشان و آران‌وبیدگل تصمیم‌گیری شود.
مدیران اجرایی کاشان حاضرند بخشی از زمین‌های کاشان را به سفیدشهر واگذار کنند و در عوض زمین‌های یحیی آباد در مجاورت راه آهن را از آران‌وبیدگل جدا کنند تا به کاشان ملحق شود.
مردم آران‌وبیدگل آگاه باشند که معامله‌ای سیاه در جریان است.»
در قسمتی از این متن آمده بود: «مرزی را که ده‌ها سال است بین کاشان و آران‌وبیدگل و به همت الهیار صالح برقرار شده است، می‌خواهند جابجا کنند تا مشکلات سفید شهر را حل کنند.»
پیشتر خبری در خصوص افزایش حریم آران و بیدگل تا اتوبان امیرکبیر در کاشان نیوز مطرح شد که تاکنون هیچ یک از مقام های دو شهرستان نسبت به آن واکنش نداشته اند.
یکی از فعالان سیاسی_اجتماعی آران و بیدگل که مایل به مطرح شدن نامش نبود به کاشان نیوز گفت به نظر می رسد طرحی در دست اقدام است که نتیجه آن دسترسی مستقیم مسافران از مسیر سفیدشهر به کویر مرنجاب خواهد بود.
وی معتقد است اگر این طرح اجرا شود آران و بیدگل بازنده اصلی و سفیدشهر برنده اصلی خواهد بود. ما سفیدشهر را پاره تن خودمان می دانیم و از آبادانی آن خوشحال می شویم اما باید منافع آران و بیدگل هم لحاظ شود.
شهناز پرکاس رئیس شورای شهر مشکات نیز در این خصوص در گفتگو با کاشان نیوز گفته است اخباری در این خصوص به ما هم رسید که بلافاصله با مسئول تقسیمات کشوری وزارت کشور جلسه گرفتیم. در آن جلسه به ما وعده دادند با توجه به تجربه کازورن هرگونه تغییری با مشورت مسئولان محلی انجام شود.
پرکاس در خصوص جلسه امروز وزارت کشور گفت از طریق فضای مجازی این خبر را شنیده ولی هنوز موفق نشده با فرماندار کاشان برای انتقال اضطرابی که در شهروندان مشکات به وجود آمده صحبت کند.
اختلافات مرزی بین آران و بیدگل و کاشان در نوروز ۹۷ با نصب چادر شهرداری سفیدشهر در حریم مشکات شدت گرفت. رسانه های حامی سیدجواد ساداتی نژاد در کاشان تلاش کردند این اختلافات را «هیاهو برای هیچ» بنامند اما مشکاتی ها تاکید داشتند این اقدامات در راستای یک برنامه قبلی برای تغییر مرز سفیدشهر است.
سه ماه پس از فروکش کردن این اختلافات حجت الاسلام نصیری، پدر همسر سیدجواد ساداتی نژاد و امام جمعه سفیدشهر دوباره سخنان تندی را در خطبه های نماز جمعه سفید شهر بیان کرد و گفت «از همین تریبون به آقای فرماندار و استاندار و مسئولین شهرستان آران و بیدگل مجدداً تذکر می‌دهم تا برای حل مشکل حریم سفیدشهر اقدامات لازم را صورت دهند وگرنه مجبور خواهیم شد جور دیگر به این مسئله ورود کنیم.»
هنوز اخبار موثقی از تشکیل جلسه و یا مصوبات جلسه امروز وزارت کشور در دست نیست اما اگر طرحی که مدتی است بر سر زبانها افتاده امروز در وزارت کشور تصویب شود مردم آران و بیدگل، کاشان و مشکات خود را بازنده خواهند دید و تنها سفیدشهری‌ها شادمانی خواهند کرد.
باید منتظر ماند تا خبرهای موثقی از وزارت کشور بیرون بیاید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71817
مطالب مرتبط

 • زین العابدین قربانی مرداد ۲۶, ۱۳۹۷ - ۶:۵۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  شهرهای کاشان ومشکات توان مقابله باخودسریهای مسئولین وشورای سفیدشهر رادارنداما ماکشاورزان روستای محمدآبادکه اراضی کشاورزیمان که اجدادمان صدها سال درآن مشغول به کشاورزی بوده اندوهستند موردطمع شورای آن شهرواقع وقصددارندآن راضی رابعنوان توسعه شهری واحداث جاده ومیدان که اصلا موردنیاز نیست به زورتصرف نمایندلطفا ماراراهنمای فرماییدجهت دفاع ازحقوق خودبه کی وکجا پناه ببریم زیراما دربالا دستها کسی راندارم ومظلوم وبی پناه واقع شده ایم

  (0)(0)
 • جعفر علیدوست مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ - ۵:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  خداوند انشا الله عقلتان بدهد برای اینکه یک شهری به حق خودش برسد شما اینقد سیاست انگلیس را ادامه می دهید واقعا تعبیر سایت کاشان نیوز بعنوان رسانه انگلیس صهیونیسم کاشان رتبه اول را به خود باید کسب کند مسئولین کاشان فرماندار روسای ادرات جایزه صلح نبلی را به کاشان نیوز بدهید چه کسی گفته دادن حق یک شهری مانند سفید شهر اینقدر هیاهوسردادن برای چیست ؟ خدا خر را می شناخت شاخ به او نداد ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (1)(0)
 • شهروند مرداد ۲۱, ۱۳۹۷ - ۳:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  یکشنبه سیاه آران و بیدگل ?
  ? اخیرا شایعاتی به صورت گسترده در فضای مجازی شهرستان آران و بیدگل منتشر شده است و انگشت اتهام را به سوی مسئولین این شهر نشانه رفته است.
  این مطلب که به #یکشنبه‌سیاه_آران_و_بیدگل معروف شده است شدیدا اذهان عمومی را مشوش ساخته و نوعی بدبینی را ایجاد نموده است.
  از مسئولین محترم شهرستان بالاخص #نماینده‌مجلس ، #فرماندار‌محترم و #اعضای‌شورای‌شهر خواستاریم تا مثل همیشه پاسخی شفاف به این مطلب منتشر شده بدهند تا برای همگان اصل ماجرا روشن گردد.
  متشکریم
  @ab_voice
  ?????
  ?متن منتشر شده در فضای مجازی به این شرح می باشد
  ??
  ⚫️یکشنبه‌ی سیاه آران‌وبیدگل⚫️

  ظاهرا قرار است فردا یکشنبه ۲۱ مرداد جلسه‌ای در اداره‌ی‌ کل تقسیمات کشوری وزارت کشور برگزار شود تا در مورد مرز دو شهرستان کاشان و آران‌وبیدگل تصمیم‌گیری شود.
  مدیران اجرایی کاشان حاضرند بخشی از زمین‌های کاشان را به سفیدشهر واگذار کنند و در عوض زمین‌های یحیی آباد در مجاورت راه آهن را از آران‌وبیدگل جدا کنند تا به کاشان ملحق شود.
  مردم آران‌وبیدگل آگاه باشند که معامله‌ای سیاه در جریان است. می‌خواهند زمین‌های سفیدشهر را به سفیدشهر برگردانند که طبق قانون متعلق به آنان است، در عوض زمین‌های یحیی‌آباد را که قانونا متعلق به آران‌وبیدگل است به کاشان بدهند.
  دراین معامله برای آنکه مشکل مرزی سفیدشهر را حل کنند، زمین‌های آران‌وبیدگل را به کاشان خواهند داد و مرز کاشان و آران‌وبیدگل را که راه آهن است جابجا خواهند کرد.
  مرزی را که ده‌ها سال است بین کاشان و آران‌وبیدگل و به همت الهیار صالح برقرار شده است، می‌خواهند جابجا کنند تا مشکلات سفید شهر را حل کنند.
  مردم آران‌وبیدگل بدانند معاهده‌ی ترکمانچای بین مدیران کاشان و آران‌وبیدگل در جریان است تا بتواتند زمین‌های مرغوب بین کاشان و آران‌وبیدگل را به سلطه کاشان درآورند.
  باید زمین‌های سفیدشهر را طبق قانون به خودش برگردانند. نیازی به معامله برای واگذاری زمین‌های یحیی‌آباد به کاشان نیست. اگر امروز هوشیار نباشیم فردا دیگر دیر است
  ????
  @ab_voice
  ? مجددا از مسیولین تقاضا داریم پاسخ این مطلب را به صورت شفاف بدهند

  ✅کانال صدای آران و بیدگل

  (1)(3)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: