تاریخ ارسال : ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
عملکرد سه ساله خوشه گلاب کاشان

یکی از اهداف خوشه‌ها توانمندسازی واحدهای نوپا و کوچک است

کاشان نیوز: صبح سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه نشستی باهدف عملکرد سه‌ساله خوشه گل و گلاب کاشان برگزار شد.

در این نشست که ساعت ۱۰ در سالن جلسات اتاق بازرگانی شروع‌شد معاون و نمایندگان شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اصفهان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان، رئیس اتاق بازرگانی، عامل توسعه و برخی از اعضای خوشه گلاب و عرقیات کاشان و همچنین بعضی از شرکت‌های صنعتی تولیدکنندگان گلاب و عرقیات حضور داشتند.

رئیس اتاق بازرگانی کاشان در این جلسه گفت: خوشه‌ها مجموعه‌ای از شرکت‌ها و واحدهای صنعتی فعال با فرصت‌ها و تهدیدهای مشترک‌اند که با همکاری فی‌مابین و پشتیبانی سازمان‌ها، تشکل‌ها و نهادهای تخصصی مرتبط، شبکه‌ای ایجاد کرده‌اند که قادر به هم‌افزایی قابلیت‌های مجموعه و درنتیجه افزایش توان اعضا برای مقابله با مشکلات و مسائل مشترک‌اند.

وی با اشاره به قدمت دیرینه تولید گلاب در کاشان ادامه داد: برای به‌روز کردن ساختارهای کهنه در گلاب‌گیری،  به همکاری و صرف زمان نیازمندیم.

تولایی یکی از اهداف خوشه‌ها را توانمندسازی واحدهای نوپا و کوچک دانست و افزود:  این امر فقط با تسهیل اطلاعات و استفاده از تجربیات واحدهای صنعتی بزرگ و با قدمت بیشتر انجام‌پذیر می‌شود تا به وضعیت پایداری در بازار، کنسرسیوم‌ها و… دست یابیم.

محمود تولایی در ادامه با اشاره به پیشینه تولید گلاب در کاشان ابراز داشت: تولید گلاب بر حوزه‌های مختلفی همچون کشاورزی، مهاجرت، اقتصاد، تجارت خارجی و … تأثیرمی گذارد که در این زمینه، برای عبور از تنگناهای سخت، تعامل و وفاق لازم است.

وی همچنین تأکید داشت که اتاق بازرگانی کاشان، برای رسیدن خوشه گلاب این منطقه به جایگاه مطلوب، حمایت همه‌جانبه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است.

خوشه گلاب، عرقیات و اسانس کاشان دی‌ماه سال ۱۳۹۳ زیر نظر شهرک‌های صنعتی اصفهان فعالیت خود را آغاز کرده و قرار است بعد از سرو سامان دادن به تولیدکنندگان صنعتی و سنتی شهرستان از خوشه به اتحادیه تغییر کند.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=64088
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: