تاریخ ارسال : ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۵۳ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

یک سفر یک کتاب همراه با احمد زیدآبادی

کاشان نیوز: گروه گردشگری ژیوار که برگزار کننده تورهای فرهنگی‌ست برنامه «یک سفر، یک کتاب» را جمعه این هفته ۶ مهر ماه در آران و بیدگل برگزار می‌کند.

این گروه با اعلام برنامه خود در کانال تلگرامی «ژیوارنامه» کتاب «بهار زندگی در زمستان تهران» نوشته «احمد زید آبادی» را برای مطالعه و گفتگو راجع به آن معرفی کرده است. به گفته‌ی ژیوارنامه این برنامه با حضور نویسنده کتاب در خانه‌ی تاریخی بنی طبا برگزار می‌شود.

احمد زیدآبادی زاده ۱۳۴۴ زیدآباد، سیرجان روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی اصلاح‌طلب ایرانی است که در پی حوادث انتخابات ریاست‌جمهوری (۱۳۸۸) به شش سال زندان، پنج سال تبعید به گناباد و محرومیت مادام‌العمر از هر گونه فعالیت سیاسی و شرکت در احزاب و هواداری و مصاحبه و سخنرانی و تحلیل حوادث، به صورت کتبی یا شفاهی محکوم شد و پس از طی دوران حبس و در اوایل تبعید در مرداد ماه ۱۳۹۴ مورد عفو عید فطر قرار گرفته و آزاد شد. وی دبیرکل سازمان دانش‌آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم) و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران نیز بوده ‌است.

زید آبادی در این کتاب، خاطراتش در زمان به ورود به تهران در زمستان ۶۲ و ماجراهای زندگی دانشجویی و حواشی آن را به رشته ی تحریر در آورده است. زید آبادی در این زندگی‌نامه‌ی خودنوشت علاوه بر اتفاقات مهم زندگی شخصی‌اش به رویدادهای اجتماعی مهم همزمان با زندگی خودش اشاره کرده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72143
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: