تاریخ ارسال : ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۱:۵۵ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
در نوروز ۹۴

۱۸۰هزار گردشگر از آثار تاریخی نوش آباد دیدن کردند

با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده، ۳۰ درصد گردشگران برای مرتبه دوم از آثار نوش آباد بازدید کردند که ورود این میزان گردشگر نیازمند توجه بیشتر از جانب مسولان برای فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری در این شهر تاریخی می‌باشد.

کاشان نیوز: در تعطیلات نوروزی ۱۸۰ هزار گردشگر از آثار تاریخی نوش آباد دیدن کردند که ۱۰ درصد رشد نسبت به سال قبل بوده است.
«عباس شافعی» مدیر مجموعه شهرزیرزمینی نوش اباد در گفت‌و‌گوبا خبرنگاران با اشاره به این مطلب اضافه کرد: در این مدتٰ، بازدید شهروندان نوش آباد، بازنشستگان دارنده کارت منزلت، خانواده ایثارگران و چهره‌های برجسته به صورت رایگان بود. وی اظهار داشت: دانش آموزان و دانشجویان با بلیط نیم بها و تورهای گردشگری که در تعطیلات نوروزی به نوش آباد سفر کردند، از ۲۰ درصد تخفیف بهره‌مند شدند.
وی محور گردشگری امسال را ورودی‌های اول و دوم شهر زیر زمینی، آب انبارهای مرکزی و چاله سی، مسجد جامع، مسجد امام علی علیه السلام و قلعه خشتی اعلام کرد و  تصریح کرد: علاقمندان به کویر نوردی نیز در قالب تورهای کویرگردی از امکانات کمپ کویر نوش آباد استفاده کردند، با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده، ۳۰ درصد گردشگران برای مرتبه دوم از آثار نوش آباد بازدید کردند که ورود این میزان گردشگر نیازمند توجه بیشتر از جانب مسولان برای فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری در این شهر تاریخی می‌باشد.

وی،برگزاری آیین ساعت زمین برای چهارمین سال متوالی همزمان با شهرهای بزرگ دنیا با مشارکت گردشگران داخلی و خارجی و پیام پرفسور بهلول علیجانی، برپایی ایستگاه نقالی را از دیگر برنامه‌های نوروزی در نوش اباد معرفی کردو افزود: ۱۰۰ نفر نیروی انسانی در قالب راهنمایان گردشگری، اعضای ستاد اسکان، خدمات شهری، تبلیغات و اطلاع رسانی، پارکبان و نیروهای انتظامی برای ساماندهی و پذیرایی از مسافران نوروزی نوش آباد سازماندهی شده بودند.
گفتنی است شهرتاریخی نوش آباد از جمله پنج شهر کوچک گردشگری است که به علت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شمال – جنوب مورد استقبال گردشگران می‌باشد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=41024
مطالب مرتبط

  • دانشجو فروردین ۱۷, ۱۳۹۴ - ۱:۲۰ ق.ظ - پاسخ دادن

    شبکه اصفهان گفت ۶۰ هزار نفر!

    (1)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: