تاریخ ارسال : ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت : ۶:۳۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

۲۰میلیارد ریال حجم قراردادهای دانشگاه کاشان باصنعت

دانش‌گاه کاشان از طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی و صنعتی دانشجویان حمایت مالی می‌کند.

کاشان نیوز: رئیس دانش‌گاه کاشان گفت: حجم قراردهایی که این دانش‌گاه با صنایع و سازمان‌ها برای اجرای کارهای تحقیقاتی منعقد کرده ۲۰ میلیارد ریال بوده است.
دکتر عباس کتابی، ارتباط با صنعت و شرکت‌ها را در توسعه علمی و اقتصادی حایز اهمیت دانست و افزود: ارتباط علم با صنعت رمز توسعه علمی و اقتصادی کشور است.
وی از حمایت این دانش‌گاه با طرح‌های تحقیقاتی ارتباط با صنعت خبر داد و اظهار داشت: دانش‌گاه کاشان از طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی و صنعتی دانشجویان حمایت مالی می‌کند.
 وی، با اشاره به این‌که امروزه وجود دانش‌گاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و برقراری ارتباط دائم بین آن‌ها و واحدهای صنعتی از مبانی اساسی در پیش‌رفت و توسعه پایدار کشور‌ها محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: در کشورهایی که تحقیقات و پژوهش در راستای نیازهای صنعتی آن کشور انجام می‌شود، ارتباط بنیادین و مؤثر بین مراکز صنعتی و دانش‌گاهی برقرار است.
رییس دانش‌گاه کاشان، تبدیل علم به فناوری و فناوری به محصول را تاکید کرد و افزود: بایستی علم در خدمت مردم قرار گیرد و سعی شود تا با علوم کاربردی و پژوهشی در راستای رفع نیازهای جامعه استفاده شود.
دکتر کتابی اظهار داشت: برای این‌که علم ما تبدیل به ثروت برای جامعه بشود، باید بین مراکز تولید علم، دانش‌گاه، حوزه، مؤسسات پژوهشی و حتی محققین و دانش‌مندان، ارتباط مناسبی شکل بگیرد.

بازگشت به صفحه اول

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=22953
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: