تاریخ ارسال : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۳۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب:

۲۴ درصد از طرح‌های فاضلاب کشور در دولت یازدهم احداث‌شده است

کاشان نیوز: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه در دولت یازدهم ۳۶ واحد تصفیه‌خانه بزرگ در کشور ساخته‌شده است، گفت: ۲۴ درصد از طرح‌های شبکه فاضلاب در دولت تدبیر و امید اجراشده ‌است.
به گزارش ایرنا، «حمیدرضا جانباز» عصر روز یکشنبه در مراسم بهره‌برداری از نخستین شبکه فاضلاب کشور با مشارکت بخش خصوصی در شهر نیاسر کاشان افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها یک‌میلیون مترمکعب آب در شبانه‌روز وارد مدار تصفیه‌شده است.
وی توضیح داد: با احتساب این‌که هر مترمکعب فاضلاب وقتی وارد محیط‌زیست می‌شود بیش از ۴۰ برابر حجم خود فضا را آلوده می‌کند، می‌توان دریافت که ساخت تصفیه‌خانه‌ها چه اقدام بسیار بزرگی برای جلوگیری از آلودگی به محیط‌زیست است.
جانباز یادآور شد: زمانی که دولت یازدهم مستقر شد، اعتبارهای متمرکز روستایی صفر بود و اعتبار ملی نیز برای آب‌رسانی به روستاهای کشور وجود نداشت.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تأکید کرد: با تلاش‌های شرکت مهندسی آبفای کشور و ارتباط با مجلس شورای اسلامی، ۲ هزار میلیارد ریال در اعتبارهای ملی سال ۹۳ برای اجرای آب‌رسانی به روستاها اختصاص یافت و با حمایت دولت این رقم به ۴ هزار میلیارد ریال در سال ۹۴ افزایش یافت.
وی گفت که حجم اعتبارهای آب‌رسانی روستایی در سال ۹۵ نیز از محل صندوق توسعه ملی به بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال رسید.
جانباز به کارنامه موفق دولت در بخش آب و ارائه خدمات به قشرهای آسیب‌پذیر که نیروی مولد روستاها بوده اشاره کرد و افزود: دولت یازدهم در آب‌رسانی به واحدهای مسکن مهر نیز خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به آب‌رسانی به ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار واحد آن اشاره کرد و گفت: اکنون افزون بر ۱۴۰ هزار واحد از این واحدهای مسکونی آب‌رسانی شده و آماده واگذاری است.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همچنین تأکید کرد: جهت‌گیری سیاست‌های دولت توجه به منطقه‌های محروم در توزیع اعتبارهاست.
وی توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی را از دیگر فعالیت‌ها در کارنامه دولت تدبیر و امید در اجرای اصل ۱۴۴ قانون اساسی عنوان کرد و افزود: وزارت نیرو به بخش خصوصی اعتماد کرد و اعتماد ما نیز جواب داد به‌گونه‌ای ۱۶۲ قرارداد با بخش خصوصی منعقدشده است.
جانباز یادآور شد: از بدو تأسیس شرکت‌های آب و فاضلاب تا سال ۸۲، ۸۰ قرارداد با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی بسته‌شده بود، درحالی‌که از سال ۹۲ تاکنون ۸۲ قرارداد با سرمایه‌گذاری بیش ۵۰ هزار میلیارد با بخش خصوصی منعقدشده است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همچنین گفت: یکی از دغدغه‌های مردم منطقه کاشان کمبود آب شرب پایدار است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا پایان سال جاری ظرفیت خط انتقال زاینده‌رود به کاشان به ۱۰۰ درصد می‌رسد و بیش از سه برابر ظرفیت موجود آب به شهرستان کاشان و شهرهای در مسیر این خط، منتقل خواهد شد.
فرماندار کاشان نیز در این مراسم به خدمات دولت در بخش آب‌رسانی اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم به ۵ هزار و ۲۰۰ روستای کشور آب‌رسانی سالم و پایدار انجام‌شده است.
حمیدرضا مومنیان ادامه داد: ظرف دو سال گذشته تولید گندم در کشور رکورد زد و امسال نیز به کالاهای صادراتی کشور افزوده می‌شود.
وی همچنین استفاده از تجهیزات کاهنده، کشت‌های جایگزین مانند زعفران و تغییر الگوی مصرف را از راهکارهای مناسب برای کاهش آب در مناطق کویری به‌ویژه کاشان عنوان کرد.
برای بهره‌برداری از نخستین شبکه فاضلاب کشور که با مشارکت ۸۵ درصدی بخش خصوصی در شهر نیاسر اجراشده، ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66677
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: