تاریخ ارسال : ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۷ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
کارشناس امور اجتماعی اداره بهزیستی کاشان؛

۴ خانه برای نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در کاشان فعال است

کاشان نیوز: کارشناس امور اجتماعی اداره بهزیستی کاشان گفت: ۳۶ پرونده فرزندخواندگی سال گذشته در این اداره تشکیل شد که این رقم با توجه به ناباوری زوج‌های جوان در حال رشد است.
ابوالفضل تدیّنی، به مناسبت هفته بهزیستی (۲۴ تا ۳۰ تیرماه) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: ۲۲ پرونده در سه ماه نخست امسال تشکیل‌شده است.
وی، با اشاره به اینکه چهارخانه برای نگهداری کودکان و افراد بی‌سرپرست و بد سرپرست در شهرستان کاشان است گفت: ۳۹ نفر درمجموع در این خانه‌ها نگهداری می‌شوند.
به گفته وی، سازمان بهزیستی ماهانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای نگهداری آنها یارانه پرداخت می‌کند.
کارشناس امور اجتماعی اداره بهزیستی کاشان، گفت: افزون بر این خانه‌ها، برخی کودکان بد سرپرست یا بی‌سرپرست نزد خانواده‌هایی نگهداری می‌شوند که هم‌اکنون ۷۵ خانواده در این خصوص در اداره بهزیستی کاشان پرونده تشکیل داده‌اند و ۴۲ پرونده نیز پشت نوبت است.
تدیّنی، تصریح کرد: سازمان بهزیستی برای نگهداری هر یک از این افراد نیز ماهانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار ریال یارانه پرداخت می‌کند.

گفتنی است آقای دکتر محمدفریور و همسرش خانم معصومه اخوان سال‌هاست که چهار خانه در کاشان و یک خانه در آران و بیدگل را برای سرپرستی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست تجهیز کرده و هزینه آن را از سرمایه شخصی خود تامین میکنند و بعنوان تنها و اولین موسس چنین اماکنی در ایران فعالیت خود را از زمان زلزله رودبار آغاز و هم اکنون نیز دامه دارد.

در این زمینه با سرمایه گذاری در «هتل سنتی نگین» واقع در خیابان محتشم نیز پشتیبانی و تامین هزینه این خانه‌ها را برای آینده تضمین نموده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67697
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: