تاریخ ارسال : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۷:۲۲ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

۷ عنوان برتر فراخوان مطبوعات کاشان به کاشان نیوز تعلق گرفت

کاشان نیوز: روز خبرنگار ۹۵آیین بزرگداشت روز خبرنگار در کاشان با دعوت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و میزبانی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی کاشان در سالن این مرکز برگزار شد.

در این برنامه که با ۴۵ دقیقه تأخیر آغاز شد ابتدا ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیرمقدم سخنانی ایراد کرد، سپس فرماندار کاشان و آنگاه ریاست شورای شهر کاشان به سخنرانی پرداختند.

این آیین در ادامه با تقدیم لوح‌های تقدیر و هدایا به فعالان رسانه‌ای در کاشان ادامه یافت و در پایان جوایز جشنواره (فراخوان) مطبوعاتی که به ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزارشده بود به برگزیدگان اهدا شد.

مصطفی جوادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در مورد فعالیت‌های رسانه در کاشان گفت؛ سرانه خبر در کاشان از ۱۸ استان کشور برتر و این موضوعی قابل‌تأمل است.

جوادی وظیفه ارشاد را نظارتی دانست و تأکید کرد تا جایی که این اداره توان دارد از رسانه حمایت خواهد کرد.

وی همچنین افزود؛ کاشان با توجه به اینکه کاشان جزو ۱۵ شهر برتر و نامزد پایتخت کتاب است می‌توان گفت، ما در یک‌قدمی پایتخت کتاب هستیم و از رسانه درخواست داریم که بیشتر به این مقوله بپردازد.

حمیدرضا مؤمنیان فرماندار کاشان نیز طی ضمن سخنانی گفت: من هر وقت خبرنگاران را می‌بینم به یاد اصحاب صفه میافتم! حوزه خبر و رسانه حوزه مقدسی است و باید از آن مراقبت کرد، ابزاری که در اختیار خبرنگاران است ابزاری مقدس است.

وی در ادامه سخنانش گفت؛ ما نمی‌توانیم جلو انتشار خبر را بگیریم، با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی که با زدن یک دکمه تبلت می‌توان خبر را در کسری از ثانیه به تمام جهان با وسعت فراوان ارسال کرد در جامعه دیگر سانسور جایگاه خود را ازدست‌داده و تلاش برای سانسور بیهوده است.

معاون استاندار با تأکید بر تقویت مطالبه گری توسط رسانه گفت: رسانه باید مطالبه گری را در کاشان دامن بزند و حقوقش را از مسئولین طلب کند و از این انزوا و گوشه گیری خارج شود.

رئیس شورای شهر کاشان نیز ضمن سخنانی پس از تبریک روز خبرنگار از طرف شهرداری و شورای شهر اطمینان داد که اگر درخواست‌هایی برای مدیریت شهری مطرح شود که در حیطه اختیارات شورای شهر هست حمایت خواهد کرد.

وی ضمن مرور نیازهای خبری کاشان از سیطره امپراتوری رسانه‌ای سخن گفت که اغواکننده است و خبرنگاران باید با رعایت فاکتورهایی که در کشور اسلامی ما هست از ظرفیت‌های رسانه‌ای در برابر آن استفاده کنند.

حیدریان افزود بسیاری از مباحثی که ما دنبال می‌کنیم اگر شما به ما کمک نکنید به نتیجه نخواهد رسید.

در بخش دیگر جلسه هدایایی به سه نفر از فعالان رسانه‌ای از پایگاه خبری آران، بیدگل نیوز (نعمت‌الله قبایی – مدیر سایت، مهرداد عموزاده و سجاد صادقی خبرنگاران سایت) برای ایجاد رابطه دوستی و مهربانی بین دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل تقدیم شد.

در قسمتی از این نشست تقدیرنامه‌هایی به نمایندگان نشریات، خبرنگاران رسانه‌های مکتوب و مجازی، محلی و سراسری و تصویری و نوشتاری تقدیم شد به این شرح: هفته‌نامه شمس، بهروز امین پور، محمدرضا باباقربانی کیهان. آمنه تسلیمی روزنامه نسل فردا. فاطمه جامعی روزنامه جمهوری اسلامی. زهرا جلوداریان روزنامه اعتماد. جواد جهان‌آرایی هفته‌نامه آرمان. ماشاالله خاکسار روزنامه کار و کارگر. محمدعلی خرمی مشکانی، نشریه مردم سیلک. دولت‌آبادی از ایلنا. مرتضی دهقان، ماهنامه سیلک. خبرنگار ایلنا سید مجتبی دولت‌آبادی و فاطمه رحمتی از ایرنا. از ماهنامه بهشت پنهان مجید رفیعی برزکی. ساداتی نژاد از هفته‌نامه سراج. مهدی سلطانی راد ماهنامه مردم سیلک، فروغ صالحی شهرابی نماینده ایران و جام جم. یوسف صائب از ایرنا. صادق صدق‌گو از ماهنامه طوبی. محمدجواد عابدی از دفتر خبری کاشان. حامد عباسی صداوسیمای کاشان. مهدی عرشی نیاسر از بهشت پنهان. سعید غلامی راوندی آرمان. سعید غلامیان از کاشان نیوز، وحید رضا قدوسی از کاشان آنلاین، مسعود قرائتی از آرمان. ابراهیم قربانی از اصفهان امروز. نرگس قربانیان  و هادی قربانیان از خبرگزاری فارس. جواد کرمی خبرگزاری ایکنا. حرمت سادات متولی باشگاه خبرنگاران جوان. محمود مدرسیان دفتر خبری کاشان، ماهنامه سیلک دلشاد مصیبی، محمد ملک‌آبادی پرتال خبری، روزنامه جوان هادی مؤمنی راوندی. میرزا بیگی از صداوسیما. مرتضی نعمتیان روزنامه اطلاعات. مردم سیلک مهدی وطنخواه، رسانه فجر مرتضی شریف، هادی رخشان از شبکه خبر و خبرنگاران جوان و محبوبه رجبیان تصویربردار شبکه خبر. مسعود نهادی از روزنامه ۱۹ دی. محمدامینی آرمان. محمد جهانگیری ایرنا. ایمان سرانجام خبرگزاری فارس.

محمد دهقانیپس از تقدیر از فعالان رسانه‌ای که به انتخاب سازمان‌ها وادارات مختلف و بر اساس نحوه تعامل و همکاری با آن سازمان‌ها انتخاب‌شده بودند از محمد دهقانی آرانی روزنامه‌نگار پیشکسوت دعوت شد تا برای دقایقی روی صحنه حاضر شود، مجری برنامه از وی خواست تا چندکلمه‌ای برای دوستان رسانه‌ای صحبت کند، این پیشکسوت روزنامه‌نگاری که علی‌رغم ضعف شدید و از بستر بیماری دعوت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را پذیرفته بود و در آیین گرامیداشت خبرنگار شرکت کرده بود گفت: در این سالن افراد زیادی حضور دارند که خود را روزنامه‌نگار می‌دانند ولی اگر گفته شود یک خبر تنظیم کنند نمی‌توانند- این گفته دهقانی تشویق مکرر حاضرین را به همراه داشت- وی ادامه داد کاشان نیازمند آموزش خبرنگاری است و این موضوع باید موردتوجه ویژه قرار گیرد.

در ادامه با اهدای لوح تقدیر و هدیه از این روزنامه‌نگار باسابقه تقدیر شد.

در بخش پایانی آیین گرامیداشت روز خبرنگار نفرات برتر جشنواره (فراخوان) آثار مطبوعاتی که توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزارشده بود معرفی شدند و لوح تقدیر و هدایایی به آن‌ها تقدیم شد.

رشته خبر:

مسعود قرائتی-آرمان

زهرا رسول‌زاده – کاشان نیوز

مرتضی نعمتیان- روزنامه اطلاعات

تیتر:

حرمت سادات متولی- باشگاه خبرنگاران جوان

هادی مؤمنی راوندی – روزنامه جوان

جابر تواضعی – کاشان نیوز

دولت‌آبادی – ایلنا

گزارش:

مهدی سلطانی- آرمان

مطهره حاجی‌زاده – کاشان نیوز

ابراهیم قربانی روزنامه – اصفهان امروز

محمدعلی خرمی – مشکات آنلاین

محمدامینی – آرمان

سعید علی مدد – کاشان نیوز

مسعود قرائتی – آرمان

دل‌شاد مصیبی – هفته‌نامه سیلک

مصاحبه:

سعید غلامی راوندی- آرمان

مهدی نعیمی – هفته نام سراج

عباس شافعی- کاشان نیوز

مقاله:

حسین قطنی باف- پرتال خبری کاشان

زهرا جلوداریان – روزنامه اعتماد

سارا آقابزرگی – کاشان نیوز

امیرحسین ایزدپناه- کاشان نیوز

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=59409
مطالب مرتبط

  • مهتاب مرداد ۱۸, ۱۳۹۵ - ۹:۲۶ ق.ظ - پاسخ دادن

    سلام و عرض تبریک به کاشان نیوزی ها موفق باشید.

    (2)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: