تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۷:۲۵ ق.ظ ۱۱ نظر
Print Friendly
اندر حکایت شهر شدن راوند؛

ﭼـﺮﺍ هی ﻣﯿﮕـﯽ شهر راوند!

فطب راوندیکاشان نیوز- عباس شافعی: راوند منطقه‌ای وسیع و با استعدادهای فراوان است که سالهاست در انتظار ارتقاء در تقسیمات کشوری و تبدیل شدن به شهر سرگردان است. موضوع شهر شدن این منطقه خیلی پیش‌تر از نیاسر، برزک، مشکات، جوشقان، کامو، سفید شهر و… مطرح و پیگیری شده ولی تاکنون بنا به دلایلی این خواسته مردم راوند محقق نشده است. جالب است در دوره‌های مختلف انتخابات مجلس بدون استثنا همه کاندیدا‌ها قول شهر شدن راوند را داده‌اند آن‌ها که رای نیاوردند که هیچ رستگار شدند! ولی آن‌ها که رای آوردند مدیون اعتماد و نیت پاک مردم این منطقه شده‌اند. دو نمونه آخر این وعده‌ها یکی مربوط به آقای اصغر گرانمایه‌پور نماینده دوره هشتم مجلس است که در بحبوحه گرم تبلیغات نمایندگی آن دوره درست ساعاتی پیش از پایان تبلیغات انتخاباتی با چاپ و انتشار نامه‌هایی بر روی یک برگه A۳ و توزیع در خانه تک تک راوندی‌ها شهرشدن راوند را تمام شده اعلام کرد و مردم هم خوشحال شذدند و حتما آمار صندوق‌های راوند به طرف وی چرب ترشد! ولی از تاسیس و تشکیل شهر راوند خبری نشد تا اینکه در دوره بعد عباسعلی منصوری به جهت ارتباطاتی که از گذشته با اهالی راوند داشت اصلا خود را شهروند راوند خواند و با انتشار یاداشتی در پایگاه اطلاع رسانی خود با عنوان «شهر من راوند» نه تنها راوند را شهر شده دانست! بلکه خود را نیز شهروند آن شهر عنوان کرد. منصوری در این یاداشت که هنوز هم از پایگاه اطلاع رسانی وی حذف نشده است نوشته: «شاید صد‌ها بار به صورت عبوری از راوند طی مسیر کرده‌ام و یا برای دید و بازدید از فامیل و دوستان اوقاتی را در این منطقه گذرانده‌ام. دوستان راوندیم خاطرات بسیار خوبی را برایم رقم زده‌اند؛ لذا همیشه از آن‌ها ذهنیت مثبت داشته‌ام….»
اکنون با گذشت سال‌ها از وعده و وعید مسئولان از وزیر کشور گرفته تا استاندار و نماینده مجلس و فرماندار همچنان مردم نجیب راوند در انتظار شهر شدن صبح‌ها از خواب برمی خیزند و دوباره شب سر بربالین می‌گذارند. جا دارد مسئولان به مردم گزارش بدهند که کار تا کجا پیش رفته است؟ و مانع یا موانع احتمالی کیست؟ یا کجاست؟ چرا که راوندی‌ها پیشینه‌ای سترگ به اندازه تاریخ پرافتخارشان دارند و شایسته‌اند تا مسولان روند پیگیری شهر شدن راوند را به اطلاع آن‌ها برسانند و…

ولی آنچه بهانه نوشتن این یاداشت شد شکوائیه طنز گونه یکی از اهالی راوند در فضای مجازی است، این جوان اهل راوند در شکواییه خود اینگونه نوشته است:
اندر حکایت شهر شدن راوند
رﻓﺘـﻪ ﺑـﻮدم فرمانداری برای پیگیری پرونده شهر شدن راوند
مسئولش ﺑﻨـﺪﻩ ﺧـﺪﺍ ﮔﻮشاش یه ﮐـــﻢ ﺳﻨﮕﯿﻨـﻪ
ﭘـﺮﺳﯿﺪ پسرم ﺑﺴﻼﻣﺘـﯽ دنبال چه پرونده‌ای هستی؟
ﮔﻔﺘـﻢ: شهر راوند
ﮔﻔـﺖ: ﮔﻔﺘـﯽ دشت راوند؟
ﮔﻔﺘــــﻢ: نه شهر راوند
ﺑﺎﺯﻡ ﻧﺸﻨﯿـﺪ
ﺩﻭﺑـﺎﺭﻩ ﭘﺮﺳﯿـﺪ: پرونده دشت راوند رو می‌خوای؟
ﮔﻔﺘـﻢ: نه ﭘـﺪﺭ ﺟﺎﻥ. شهر راوند رو می‌خوام… شهر
ﮔﻔـﺖ: ﮔﻔﺘـﯽ دشت؟ ﮐﺠـﺎﯼ دشت؟
ﺩﯾـﺪﻡ ﺧـﻮﺏ ﻧﻤﯿﺸﻨـﻮﻩ ﮔﻔﺘـﻢ آﺭﻩ دشت راوند
ﮔﻔـﺖ: ﭘـﺲ ﭼـﺮﺍ هی ﻣﯿﮕـﯽ شهر راوند!!!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=50109
مطالب مرتبط

 • علی اکبر حسینی مرداد ۷, ۱۳۹۶ - ۲:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  من اهل فین کاشان هستم. اگر راوند قرار است شهر بشود اولویت با فین کاشان است . هم از لحاظ جمعیّت و وسعت و اصالت تاریخی و غیرت ملّی مذهبی و منابع آب قنات نه چاه و محصولات و جمعیّت و افراد صاحب سرمایه و..و…و… حتی لتحر کاشان هم از اولویت بیشتری برخوردار است.
  لـذا این حرف های بچّگانه و عوامانه باید دور ریخته شود. همگی باید متحد و یک صدا و زیر پرچم قدیمی تشیع دارالمومنین و قدمت ۷۰۰۰ ساله جهانی تمدن سیلک! ، با نام کاشان بزرگ برادر باشیم .سری به موزه سیلک در فین کاشان بزنیم و تمدن خودمان را بشناسیم. بنا به نقلی تمدن از سیلک انتشار یافته است.

  (5)(0)
 • ارشان خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  راوند اگر شهر شود کاشان به کدام سو خواهد رفت.از یک طرف محدود به خط راه اهن و حریم اران.از یک طرف به محدوده لتحر و شهرک ۲۲ بهمن.از یک طرف دیگر ازاد راه امیر کبیر.حال راوند را هم اضافه کنید.کاشان به کدام سو برود؟

  (5)(1)
 • lq شهریور ۶, ۱۳۹۵ - ۶:۵۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  شهر شدن راوند دکان چند نفری است که در زمان انتخابات شورا درست می شود
  اینها هیچ وقت نمی گذارند راوند شهر شود چون هم دکانشان از دست می رود و هم عضو شورای کاشان کجا و عضو شورای راوند کجا

  (9)(1)
 • محمد شهریور ۴, ۱۳۹۵ - ۳:۳۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  الانم که بخشی از راوند رو به طاهرابادیا بخشیدن ولی راوند شهر نشد!!!

  (6)(0)
 • ناشناس اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۵ - ۶:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  آخه از نظز وسعت کوچک هستش .چون از یک طرف زمین های طاهرآباد رو به اسم خود زدن در صورتی که در ادره ثبت به نام طاهرآباد سند خورده و از آن طرف هم برای کاشونه دلیلی برای شهر شدن نداره

  (7)(4)
 • 58850 فروردین ۵, ۱۳۹۵ - ۴:۵۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  شخصی یک کاسه ماست را با خود بک کنار دریا آوده بود. از او پرسیدند با این ماست میخواهی چکار کنی . گفت میخواهم آب دریا را دوغ کنم . گفتند نمیشود.
  گفت خودم هم میدانم نمی شود . اما اگر بشه چی میشه .
  به دوستانی که در پی شهر شدن هر نقطه از ایران عزیز هستم . توصیه میکنم با حساب و کتاب جلو بروند.

  (11)(4)
 • هم شهری آذر ۲, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  البته اگر می خواستند شهرک صنعتی و دانشگاه کاشان را به راوند بدهند که غمی نبود گویا خبر ندارید که حریم شهر راوند قرار است این طرف دیوار دانشگاه کاشان واقع در شهرک آزادگان باشد
  و بعضی ها که رییس شدن خونشان پایین آمده راضی هستند به هر طریقی راوند شهر شود و قرار هم نیست که همه مردم ماجرا را بدانند

  (7)(0)
 • سهیل آذر ۲, ۱۳۹۴ - ۸:۵۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  بزارید این پرونده مسکوت بمونه دوماه دیگه دوباره نماینده محترم و عزیمون با دوستانی که در فرمانداری دارندواهل راوند نیز می باشند می آیند و وعده شهرشدن راوند را می دهند و دوباره آرای راوند رو کسب می کنند.

  (4)(2)
 • علی قطبی آذر ۲, ۱۳۹۴ - ۲:۱۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  منافع برخی کاملا با شهر نشدن راوند گره خورده است دوستی که حتی شهامت بیان اسمش را ندارد و خود را هم شهری عنوان کرده نگران درآمد و ریخت و پاشهای رییس و روسای خود نباشد راوند قابل مقایسه با بسیاری از شهرها نیست شما نگران بودجه نباشید مطمئن باشید راوندی ها آنقدر مناعت طبع دارند که دستشان را پیش چون شمایی دراز نخواهند کرد فرا فکنی هم نکنید دایه دلسوز تر از مادر هم نشو تو که راوندی نیستی پس چرا ترس در بدر شدن داری البته با شهر شدن راوند خیلی ها در به در می شوند!!

  (2)(9)
 • رضا نبی آذر ۱, ۱۳۹۴ - ۶:۳۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  راوند راه درآمد زایی دارد و قابل قیاس یا نیاسر و دیگر جاها نیست
  مراکز دانشگاهی و شهرک صنعتی در راوند است و همچنین راوند از نظر عوارض هم میتواند قوی عمل کند و همچنین کشاورزی رونق دارد

  (3)(7)
 • هم شهری آذر ۱, ۱۳۹۴ - ۴:۴۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  شما که پی شهر شدن راوند هستید احتمالا خبر ندارید که یک شهر برای اداره بودجه می خواهد
  حتما توقع داری با باد هوا امورات شهر راوند را سر وسامان بدهی
  برو و شهر های کوچکی که مثال زدی را ببین چه اوضاعی دارند مثلا نیاسر شانزده میلیارد بدهی دارد و سسالهاست یک عملیات عمرانی جدید در آن صورت نگرفته است
  تو رو خدا در به درمون نکن می خوای رییس بشی به دنبال راههای بهتری بگرد

  (13)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: