تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۵ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رییس دانشگاه کاشان در دیدار با امام جمعه کاشان؛

واگذاری رصدخانه ملی به دانشگاه فرصتی برای بین‌المللی شدن کاشان است

کاشان نیوز: رییس دانشگاه کاشان گفت: واگذاری مدیریت رصدخانه ملی به دانشگاه کاشان زمینه بین‌المللی شدن منطقه کاشان را فراهم می‌سازد.

دکتر عباس زراعت در دیدار با امام جمعه کاشان، با بیان این‌که رصدخانه ملی جزء نخستین و تنها طرح کلان علمی ایران است که به تصویب هیأت وزیران رسیده است اظهار کرد: ایجاد رصد‌خانه ملی ایران در شهرستان کاشان، موقعیت بسیار استثنایی برای بین‌المللی‌شدن این شهرستان به‌شمار می‌رود و قرار است پژوهش‌کده رصدخانه ملی ایران و مرکز فناوری جهت تحقیقات منجمان و پژوهش‌گران در پژوهش‌کده اسانس‌های طبیعی این دانشگاه ایجاد شود و انتظار می‌رود امام جمعه کاشان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، خانواده معظم شهدا، جامعه دانشگاهی و آحاد شهروندان این موضوع را به عنوان یک مطالبه عمومی، مطرح نمایند.

زراعت از ایجاد مرکز نوآوری و تجاری در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد و افزود: در این مرکز که شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت خواهند داشت، فرصتی مناسب برای اشتغال‌زایی دانش‌آموختگان است و دانشگاه کاشان در نظر دارد در کنار فارغ‌التحصیل کردن دانشجو، چند شرکت دانشگاهی و دانش‌بنیان نیز دانش‌آموخته کند که در سال گذشته ۵ شرکت دانش‌بنیان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی با بیان این‌که دانشگاه در نظر دارد فعالیت‌های خود را بنا بر پتانسیل‌های منطقه قرار دهد افزود: پژوهش‌کده‌های اسانس، انرژی، آب و فرش در راستای هدف‌مند‌ و علمی‌شدن این فعالیت‌ها در دانشگاه کاشان تاسیس شده است و امیدواریم به‌زودی کارخانه تولید عطر و گیاهان دارویی در قمصر راه‌اندازی شود.

رییس دانشگاه کاشان از جمله افتخارات دانشگاه را قرار گرفتن جزء یک درصد برتر دانشگاه‌های جهان، کسب رتبه برتر اساتید این دانشگاه، در زمینه نانو در سال‌های متوالی کشور و قرار‌گرفتن دانشگاه کاشان در ردیف سطح دو در بین موسسات آموزش عالی بیان کرد و گفت: دانشگاه کاشان طی سال‌های متمادی در زمینه جذب خیرین نیز رتبه نخست را کسب کرده  است و ۵۰ دانشگاه کشور به تبعیت از دانشگاه کاشان، ستاد خیرین تشکیل داده‌اند.

زراعت از بهره‌برداری چند طرح عمرانی آموزشی تا پایان امسال در این دانشگاه خبر داد و افزود: فاز دوم دانشکده علوم انسانی و مهندسی، خواب‌گاه و همچنین تاسیس مرکز بهداشت و درمان و آزمایش‌گاه تکنولوژی و کارگاه مهندسی از طرح‌های در دست اقدام این دانشگاه است.

وی به ایجاد کرسی‌های علمی وقفی بین‌المللی و کلاس‌های آنلاین بین‌المللی برای نخستین‌بار در این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه کاشان در نظر دارد جهت بین‌المللی شدن دانشگاه  شعبه «آی‌سی‌تی‌پی» را در این دانشگاه ایجاد نماید.

وی افزود: آی سی تی پی، یک سازمان مهم بین‌المللی برای تحقیقات دانشمندان جهان اسلام است که از سوی پروفسور عبدالسلام دانشمند مسلمان دارای جایزه نوبل در ایتالیا، تاسیس گردید و در چند کشور جهان، شعبه دارد و دانشگاه کاشان نیز پیگیر افتتاح شعبه این سازمان در جمهوری اسلامی ایران بوده و مقدمات آن در یونسکو انجام شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=62936
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: