تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۷:۱۳ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly
با فاصله یکسال از تغییر ناگهانی معاون مالی اداری قبلی شهرداری دو باره صورت گرفت؛

تغییر ناگهانی معاون مالی اداری شهرداری کاشان

* محمد پور نیز در این جلسه بدون اینکه اشاره ای به علت آمدن و رفتن خود بکند به ارائه گزارشی از فعالیت های یکساله خود پرداخت و افزود: چهار ماهه اول مسولیتم به شناخت محدوده کاری و انجام وظایف صرف شد. * شهردار کاشان نیز در این مراسم بدون اینکه اشاره ای به علت تغییر محمد پور بکند و یا به این سوال پاسخ دهد که تغییرات پی درپی مدیران عالی شهرداری آن هم در مدت زمانی کوتاه چه لطماتی به شهر و شهرداری وارد می کند، در سخنانش با اشاره به لزوم قرار گرفتن نیروها در جایگاههای خودشان گفت: دوران کم کاری و استفاده از حقوق بیت المال بدون زحمت و فعالیت در شهرداری گذشته است و تمام همت و تلاش کارکنان در مجمو عه شهرداری بایستی در راستای ارتقای جایگاه شهر مصروف شود.

ابریشمیکاشان نیوز: سرانجام پس از گذشت یک سال و ایراداتی که به انتصاب  کیومرث محمد پور که بدون هماهنگی و تصویب شورای اسلامی شهر و تنها با اصرار شهردار جایگزین سید مهدی مجدالاشرافی یکی از مدیران توانمند و با سابقه شهرداری شده بود از این سمت برداشته شد و سید حسینعلی ابریشمی که پیش از این نیز در مجموعه مالی شهرداری فعالیت می‌کرد به عنوان سرپرست مالی شهرداری معرفی شد.
شهردار کاشان در این مراسم بدون اینکه اشاره‌ای به علت تغییر محمد پور بکند و یا به این سوال پاسخ دهد که تغییرات پی درپی مدیران عالی شهرداری آن هم در مدت زمانی کوتاه چه لطماتی به شهر و شهرداری وارد می‌کند، در سخنانش با اشاره به لزوم قرار گرفتن نیروها در جایگاه‌های خودشان گفت: دوران کم کاری و استفاده از حقوق بیت المال بدون زحمت و فعالیت در شهرداری گذشته است و تمام همت و تلاش کارکنان در مجمو عه شهرداری بایستی در راستای ارتقای جایگاه شهر مصروف شود.
سید محمد ناظم رضوی با اشاره به اینکه ساختارهای سنتی معاونت اداری مالی را دچار روزمرگی می‌کند تصریح کرد: نبود تبیین مدیریت و سیاستی رو به جلو در سازمان های فرادستی عامل کندی حرکت در لایه‌های پایین دستی و بروز مشکلات و معضلات لاینحل می‌شود.
محمد پور نیز در این جلسه بدون اینکه اشاره ای به علت آمدن و رفتن خود بکند به ارائه گزارشی از فعالیت‌های یکساله خود پرداخت و افزود: چهار ماهه اول مسولیتم به شناخت محدوده کاری و انجام وظایف صرف شد.
وی بدون اینکه به نام منتقدین شهرداری اشاره کند و یا اینکه سندی برای مدعایش ارائه نماید گفت: بنا به گفته منتقدین شهرداری کارهای بزرگی در حوزه وظایف وی با مدیریت و حمایت شهردار مخلص، متدین و جهادی کاشان که فکر و ذکرش خدمت به مردم کاشان می‌باشد انجام شده است.
وی با سردار سازندگی خطاب کردن شهردار کاشان گفت: اصلاح فرآیندها در کمیسیون معاملات، بحث آموزش و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه آزاد از برنامه های ۶ ماهه مسئولیتش بوده است.
محمد پور بدون اشاره به میزان رضایت کارکنان شهرداری از وضعیت حقوق و مزایای خود و تبعیض های کلان در پرداخت حقوق کارکنان و مدیران که موجب نازضایتی و دلسردی آنها را فراهم کرده است، ۶۴ درصد نیروهای شهرداری کاشان را زیر دیپلم عنوان کرد و انعقاد تفاهم نامه شهرداری کاشان با دانشگاه آزاد را برای ارتقای تحصیلی کارکنان دانست و افزود: ما تلاش داشتیم تا ارتقای مدرک تحصیلی آنها از مقطع دیپلم به مقاطع بالاتر انجام شود ولی متاسفانه با استقبال کمی روبرو شد.
معاون سابق اداری مالی شهرداری کاشان بدون اشاره به منبع پرداخت وام (چراکه پرداخت وام به کارکنان توسط شهرداری غیر قانونی است ) به پرداخت ۱۵ میلیارد ریال وام با کارمزد ۲ درصد به کارکنان حوزه خدمات شهری، دریافت مطالبات شهرداری در قالب ارزش افزوده به مبلغ ۷۲ میلیارد ریال از سال ۸۷ و تغییر وضعیت نیروهای شرکتی با ۱۵ سال سابقه با تنظیم قرارداد را برخی دیگر از اقدامات خود طی دوره مسوولیتش برشمرد.
محمد پور همچنین هیچ اشاره ای به میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران و نارضایتی آنها نکرد.
حسین حیدریان نیز در سخنانش با استناد به آیات و روایات دیدگاه امانتداری به حیطه وظایف و مسوولیت را علاوه بر خدمت صادقانه و خالصانه عامل موفقیت، پیروزی و رستگاری مسوولین دانست.
رییس شورای اسلامی شهر کاشان، نعمت خدمت در شهرداری را فرصت مغتنمی برای مسوولان و مدیران دانست و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مسوولیت ها در آینده به شهرداری ها واگذار می شود این فرصت خدمات رسانی و نیاز مردم به انجام وظایف توسط مسوولان در شهرداری یک نعمت و فرصت رستگاری برای آخرت است.
حسین حیدریان، مسوولیت در شورای شهر به عنوان حافظ منافع و رای مردم را نیز یک امانت عنوان کرد و گفت: همه ما در پیشگاه خدواند نگهبان حفظ امانت در انتقال به آیندگان و موفقیت در انجام وظایف مسوولیتی هستیم.
وی از مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی یادکرد و گفت: درصورتیکه انجام وظیفه و خدمت به این مردم توسط ما مخدوش شود همه چیز را باخته ایم چون ما وامدار و مدیون این مردم و خون شهدا هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر کاشان نیز هیچ اشاره ای به مشکلات مالی شهرداری و نارضایتی کارکنان و پیمانکاران نکرد و حتی تمایلی به پاسخ به نگرانی های مردمی که آنها را سرمایه های اجتماعی خود می داند؛ از خود نشان نداد.
در ماههای گذشته از مسئولیت شورای چهارم شبهات و سوالات فراوانی در خصوص عملکرد شهرداری به ویژه در حوزه مالی از طرف شهروندان مطرح شده است که متاسفانه شورای شهر هیچ اراده ای به پیگیری و پاسخگویی به آنها ندارد.
سال گذشته تغییر ناگهانی سید مهدی مجدالاشرافی و انتخاب کیومرث محمد پور به عنوان معاون مالی شهرداری نگرانی هایی را در بین برخی اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناسان آشنا به مسائل مدیریت شهری ایجاد کرد ولی شهردار کاشان به آنها توجه و اعتنایی نکرد و سرانجام یکسال زمان برد تا محمد پور را تغییر و سید حسینعلی ابریشمی را جایگزین او کند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=48809
مطالب مرتبط

 • شهروند آبان ۸, ۱۳۹۴ - ۸:۰۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  جناب آقای مهندس ناظم رضوی
  با سلام
  احتراما به استحضار می رساند در صورتی که بررسی نمایید هیچ کس به توانمندی مهندس مجدالاشرافی را پیدانمی کنید. خصوصصیت بارز ایشان توانمندی, مردمداری, تجربه و مدیریت است. اگه از تک تک ÷رسنل شهرداری و مجوعه ادارت کاشان نیز بررسی کنید هیچ کی به میان محبوبیت ایشان پیدا نمی کنید. ضمن اینکه پس از اینکه ایشان به سمت مدیرعاملی آتش نشانی کاشان منصوب شده ند شاهد تغییرات اساسی در این مجموعه مهم بوده ایم. اگه می خواهید شهر و مجموعه شهرداری را نجات دهید مهندس مجد الاشرافی را به سمت قبلی خود بر گردانید هر چند مطمئن هستم هیچگاه این کار را نحواهید کرد چرا که شاید فکر کنید که خودتان را سبک کرده اید. اما خدمت شما عرض کنم که اصلا اینگونه نیست و ردوصرتی که این کار را انجام دهید حسن نیت شما مشخص می شود و بر همگان مشخص می شود که تغییرات در مجموعه شهردای بر اساس توانمندی افراد است

  (0)(0)
 • علی آبان ۳, ۱۳۹۴ - ۶:۴۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقا من ی سوال دارم؟؟؟
  این جدول های بلوار هارو برا چی تعویض میکنن؟؟؟
  واجب تر از این خرجی دیگه نداریم؟؟
  واسه شو دادنه فقط؟؟؟
  ….

  (2)(0)
 • حسین آبان ۲, ۱۳۹۴ - ۵:۲۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  تغییرات کاملا با اهداف سیاسی از پیش تعیین شده می باشد.
  بعنوان مثال تغییر ناگهانی در معاونت حمل و نقل!
  این تغییرات چه دستآوردی در جهت توسعه شهرمان را دارد!!؟
  اگر محمدپور و میردامادی اهل کاشان نبوده اند و تنها دلیل تغییر همین است،چرا شهردار جوان در این سمتها از گزینه غیر بومی استفاده نمودند!؟

  (2)(0)
 • ali مهر ۲۶, ۱۳۹۴ - ۳:۳۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  ماهی ۸میلیون کم این نخبه بود شهردار عجب مشاوره های آورده فرهنگی که فرهنگ را متحول سرمایه گذاری متحول و……

  (4)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: