تاریخ ارسال : ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۲۲ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
توسط نهادهای خارج از دانشگاه

همایش ملی «عبدالرزاق کاشانی و عزالدین محمود کاشانی» لغو شد

کاشان نیوز: مدیر مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان از لغو همایش ملی «عبدالرزاق کاشانی، عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی» توسط نهادهای خارج از دانشگاه باوجود آمادگی کامل برای برگزاری آن در آبان ماه خبر داد.
محمد مشهدی نوش‌آبادی اظهار کرد: همایش ملی «عبدالرزاق کاشانی، عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی» قرار بود به مدت دو روز در تاریخ ۲۳ و ۲۴ آبان ماه برگزار شود که باوجود برنامه‌ریزی‌ها و آمادگی کامل دانشگاه کاشان و دبیرخانه همایش برگزاری آن در زمان مقرر لغو احتمال برگزاری آن در تاریخی دیگر وجود دارد.
وی با عذرخواهی از تمامی مدعوین و علاقه‌مندان شرکت در این همایش افزود: لغو این همایش ملی در تاریخ اعلام‌شده خارج از اختیارات دانشگاه کاشان به‌عنوان یک‌نهاد علمی و آموزشی مستقل بود و دستور عدم برگزاری آن توسط نهادهای خارج از دانشگاه صادر شده است.
وی تصریح کرد: تمام اقدامات لازم برای برگزاری این همایش در سطح بالا ازجمله دعوت از شخصیت‌های برجسته علمی کشور مرتبط با عنوان همایش، داوری مقالات، انتخاب دعوت‌کنندگان برای ارائه مقاله خود و ارسال دعوت‌نامه برای مدعوین انجام شده بود.
مشهدی نوش‌آبادی دلیل لغو این همایش ملی را برخی سوء تفاهمات نهادهای مسئول خارج از دانشگاه عنوان کرد و گفت: باوجود پیگیری‌های زیاد برای برگزاری همایش در تاریخ مقرر رفع موانع موجود نیاز به زمان بیشتری دارد.
وی افزود: رایزنی‌های لازم برای برگزاری این همایش ملی همچنان ادامه دارد و در مکاتباتی با مسئولان شهر ازجمله نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار ویژه شهرستان کاشان توضیحات کاملی درباره موضوع و اهمیت برگزاری آن داده شده است.
مشهدی نوش‌آبادی اظهار کرد: دبیرخانه همایش برای چاپ مقالات پذیرفته‌شده ارسالی اهتمام دارد و برای برگزاری این همایش در تاریخی دیگر در دانشگاه کاشان یا حتی در نهادها یا سازمان‌های علمی و پژوهشی خارج از کاشان تلاش خواهد نمود.
مدیر مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان خاطرنشان کرد: این مرکز در راستای مأموریت‌های تعریف‌شده برای مشاهیر منطقه کاشان همایش بررسی آراء و آثار برگزار می‌کند تا ضمن معرفی آن مفاخر به مردم منطقه بدون هیچ‌گونه موضع جانب‌دارانه‌ای اندیشه‌هایشان نیز موردبررسی و نقد علمی قرار گیرد.
وی افزود: به مناسبت هفتصدمین سالگرد وفات عبدالرزاق کاشانی مفسر بزرگ قرآن و عزالدین محمود کاشانی و نکوداشت عبدالصمد نطنزی «دانشگاه کاشان از یک سال قبل اقدام به برگزاری همایشی تحت عنوان این سه شخصیت دوره ایلخانی گرفت که مراکز حوزوی و دانشگاهی از سراسر کشور به‌عنوان حامیان این همایش در برگزاری هر چه‌بهتر آن تأکید کردند.
مشهدی نوش‌آبادی خاطرنشان کرد: تأثیر و نقش عبدالرزاق کاشانی در بیان اندیشه‌های شیعه شهرت دارد و موردتوجه زیاد سیدحیدر آملی اولین عارف رسمی مذهب تشیع در قرن هشتم هجری و شیخ بهایی در دوره صفوی قرارگرفته است و حتی در دوران معاصر امام خمینی (ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و آیت‌الله جوادی آملی مرجع تقلید شیعیان اندیشه‌های وی را به زبان و بیان ستوده‌اند.
شایان‌ذکر است پس از اعلام فراخوان همایش ملی عبدالرزاق کاشانی، عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی در اردیبهشت‌ماه سال جاری درنهایت ۴۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و قرار بود در زمان برگزاری همایش ۱۶ مقاله از سوی محققان و پژوهشگران ارائه شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72556
مطالب مرتبط

  • ناشناس آبان ۲۲, ۱۳۹۷ - ۲:۲۲ ب.ظ - پاسخ دادن

    واقعا جای تاسف است. یک فاجعه وبی فرهنگی در سیران و در جریان است. تاسف به حال کاشان!!

    (0)(1)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: