تاریخ ارسال : ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۹:۲۸ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly
آیت الله نمازی، امام جمعه کاشان:

شعارهایی که حیثیت مصلی، نماز جمعه، کاشانی‌ها و دارالمؤمنین کاشان را زیر سؤال برد

کاشان نیوز: %d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b2-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%a7%d9%86آیت الله نمازی در نماز جمعه این هفته با اشاره به شخصی که هفته گذشته در مصلی نماز جمعه کاشان علیه حجت‌الاسلام مجید انصاری شعار داده بود گفت: «بعد از نماز جمعه و نماز عصر شعارهایی که از سوی چند نفر داده شد حیثیت مصلی و نماز جمعه کاشان و کاشانی‌ها و دارالمؤمنین کاشان را زیر سؤال برد.»

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه کاشان: نماینده ولی فقیه در کاشان مصلای نماز جمعه را مکان مقدس و حریم امن الهی و شعبه ای از کعبه خواند و افزود: همانگونه که در فقه و آیات قرآن بیان شده هر کس حتی قاتلی وارد حرم الهی شد در امنیت قرار دارد و هیچکس اجازه ندارد به او متعرض شود بلکه باید منتظر بمانند تا از حرم خارج شود او را دستگیر و محاکمه و مجارت کنند اما تا زمانی که در محدوده و شعاع حرم قرار دارد به لحاظ فقه اهل بیت(ع) هیچکس اجازه ندارد متعرض شود.

وی با بیان اینکه هفته گذشته مصلای نماز جمعه میزبان برخی از مسؤولان تهران و اصفهان بود که در مصلی از آنها پذیرایی، احترام و تقدیر شدند، افزود: بعد از نماز جمعه و نماز عصر شعارهایی که از سوی چند نفر داده شد حیثیت مصلی و نماز جمعه کاشان و کاشانی ها و دارالمؤمنین کاشان را زیر سؤال برد.

آیت الله نمازی اتفاقات هفته گذشته مصلی نماز جمعه کاشان را اتفاقات تلخی خواند و تأکید کرد: هرگونه فعالیت و اقدام سیاسی، فرهنگی، تبلیغاتی در مصلای نماز جمعه نیازمند هماهنگی و دریافت مجوز از سوی ستاد نمازجمعه است و چنانچه این ضابطه رعایت نشود و هر گروهی بخواهد برای خودش شعار بدهد سبب هرج و مرج خواهد شد.

آیت الله نمازی با تأکید بر اینکه مصلای نماز جمعه محلی برای فعالیتهای گروههای سیاسی نیست، اظهار داشت: اگر احیانا مسأله ای وجود داشته باشد باید آن را به موقع و در جای خودش مدیریت کرد.

وی به لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی و انسجام بین همه گروها و تشکلهای سیاسی، مسؤولان و نیروهای حزب اللهی تأکید کرد و یادآور شد: اقتدار ملت ایران در یکپارچگی و اتحاد است و چنانچه به اتحاد و انسجام ملت ایران آسیبی وارد شود، سبب جری شدن دشمن خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به اتحاد و انسجام داریم، افزود: امروز به برکت خون شهدا و ولایت مطلقه فقیه، ایران اسلامی درحالی در امنیت و آرامش و آسایش  قرار دارد که منطقه و کشورهای اطراف ایران در آتش و خون می سوزد.

آیت الله نمازی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید از ولایت جلو باشیم، گفت: مسأله ولایت، مسأله کشتی است که هر کس به دنبال نجات است باید در سفینه ولایت ساکن شود و در صورتی که از ولایت جلو و یا عقب بماند بیچاره خواهد شد.

وی حفظ آرامش و امنیت و وحدت ملی را مهمترین اصل برای نظام و کشور دانست و توصیه کرد تا همه در جهت حفظ امنیت و آرامش در شهرها به ویژه شهری که پسوند دارالمؤمنین را دارد اهتمام داشته باشند و در صورت بروز اختلاف آن را در مراجع مربوطه حل و فصل کنند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=61706
مطالب مرتبط

 • مهدی مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - ۶:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  خوب حالا آخرش چی شد؟ با فردی که تو روز روشن جلو فرد اول شهر آبروی شهر رو برده برخوردی هم خواهد شد؟ اینهمه توضیح و تاسف چه دردی رو دوا می کنه؟ اگه بخورد نشه تضمینی هست که کس دیگه ای این کارو نکنه؟

  (1)(0)
 • مخاطب مهر ۲۴, ۱۳۹۵ - ۹:۴۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  دارم با خودم این رفتار رو مقایسه می کنم با اتفاقات سینمای کاشان و ورود خانم معتمد آریا به کاشان….

  امان از این مردم…

  یا از این ور پشت بوم می افتیم یا از اون ور…
  نشربده… لطفا

  (1)(2)
  • محمود مهر ۲۵, ۱۳۹۵ - ۵:۲۳ ق.ظ - پاسخ دادن

   چیزی که من متوجه شدم این بود که توی اون قضیه سینما متاسفانه عده ای مثل آقایان …… اطلاعات کاملاً غلط با حضرت آقا دادند.

   (1)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: